Wrocław Leśnica Info – wreszcie ruszamy!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Nadeszła wreszcie od dawna odwlekana chwila! Już dziś Wrocław Leśnica Info rusza z nową stroną, która będzie (miejmy nadzieję!) miejscem życia mieszkańców Leśnicy i okolic. Wierzymy, że dzięki Wam ten projekt ma szansę na powodzenie. Wszystko tak naprawdę w Waszych rękach.

wrocław leśnica info zaczyna działanie

Wrocław Leśnica Info rozwija się

Wrocław Leśnica Info istnieje już na Facebooku kilka lat, czas zatem na samodzielność i działanie nieco bardziej rozwinięte. Jesteśmy świadomi braków, niedociągnięć, słabości. Wierzymy jednak, że najlepsze pomysły to te, które zostały zrealizowane.

Dlaczego warto tu zaglądać?

Robimy to społecznie, po godzinach, z chęci pokazania tego, co ważne, złe i dobre, ciekawe i denerwujące. Chcemy pisać i pokazywać to, co dla Was istotne, w każdym tego znaczeniu. Wiemy jednak też, jakie ograniczenia mamy obecnie i mierzymy siły na zamiary. Wrocław Leśnica Info ma być naszym zdaniem miejscem, które życie osiedli wprowadzi na poziom nadążający za zabudową wolnej przestrzeni. Wierzymy, i dlatego startujemy. Wszelkie sprawy dla was ważne będziemy starali się monitorować, choć w dwie pracujące osoby może być ciężko.

Możesz współtworzyć Wrocław Leśnica Info

Z tego też powodu mamy nadzieję na to, że będziecie się z nami kontaktować, podsyłając ciekawe i ważne tematy warte uwagi. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju współpracę, więc czekamy na to, co nadeślecie. Najszybciej można się z nami kontaktować poprzez naszą stronę na Facebooku, nie wahajcie się zatem pisać do nas. Ta strona jest przecież – a przynajmniej ma być w miarę upływu czasu – miejscem wiedzy o tym, co dzieje się w tej części miasta. 

Leśnica i okolica dla każdego 

Nietrudno zauważyć, przyzna to chyba każda osoba, która próbowała znaleźć w sieci informacje na temat Leśnicy i okolicznych osiedli, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, niż się wielu osobom wydaje. Trudno jest, to prawda, niektóre sprawy regulowane przez urzędników, wziąć na tak zwany zdrowy rozsądek. O co tak naprawdę chodzi? Przyczyn zamieszania wokół zasięgu terytorialnego bywa więce, niż mogłoby się komuś wydawać. Stąd po dziś dzień zamieszanie związane z tym faktem, że Leśnica stanowi nadal centrum pobliskich osiedli, nawet jeśli nowo zamieszkali w Leśnicy nie mają o tym pojęcia. Nawet słynna poczta w Leśnicy przy Skoczylasa jest przecież już dziś znacznie mniej ważna, bo przecież są agencje i placówki pocztowe rozsiane po okolicy. I to chyba podstawowy problem związany z tym, jaki tak naprawdę zasięg terytorialny ma osiedle Leśnica i okolica. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter