WBO 2020 Leśnica
Projekty osiedlowe

Jakie projekty osiedlowe są poddane głosowaniu w tegorocznym Wrocławskim Budżecie Obywatelskim? Pomysły na WBO 2020 Leśnica i okolica, które zyskały prawo do poddania pod głosowanie. Zobacz, na co można zagłosować w WBO 2020 w Leśnicy i okolicy

Ostatnie dni głosowania we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim 2020. Wszyscy ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się na oddanie głosu, mogą to zrobić do 5 października 2020. Na jakie projekty osiedlowe w ramach osiedla Leśnica można zagłosować? Lista projektów WBO 2020 Leśnica – projekty osiedlowe.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

60. Park Leśnicki

OPIS PROJEKTU

Wymiana oraz uzupełnienie ławek parkowych i koszy na śmieci. Naprawa alejek parkowych 600m. Renowacja bramy wejściowej i ogrodzenia od strony zachodniej.

Więcej na WBO 2020 Leśnica 


79. Tereny rekreacyjne przy nowym osiedlu. Urządźmy tę zieleń!

OPIS PROJEKTU

Projekt przewiduje zagospodarowanie pod rekreację i ziele urządzoną działek przy ulicy Kościańskiej, które obecnie są nieużytkami zarośniętymi krzakami. Projekt zakłada nasadzenia ławki oraz „ścieżkę zdrowia” i plac zabaw we wspólnym motywie dla całego terenu. Działki do zagospodarowania to działki przeznaczone w planie zagospodarowania przestrzennego pod zieleń urządzoną. Urządźmy tę zieleń!

Działki do zagospodarowania nr: 106/1, 107/1, 110/1, 111/1, 113/1, 116/1, 122/2, 122/3.

Dokładna lokalizacja na WBO 2020

 

161. Bezpieczne Złotniki – Progi zwalniające na Złotnikach

OPIS PROJEKTU

Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców osiedla Złotniki, a w szczególności dzieci, poprzez ograniczenie prędkości, a przez to zwrócenie większej uwagi na pieszych, na trzech złotnickich ulicach: ul. Rawickiej, ul. Złotnickiej (od ul. Kosmonautów do ul. Wielkopolskiej-Małopolskiej) oraz ul. Kamiennogórskiej. Dodatkowym aspektem jest Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 13 dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu, który mieści się przy ul. Kamiennogórska 16, a co za tym idzie duża ilość niepełnosprawnych osób przebywających w tym rejonie.

Więcej o projekcie na stronie WBO 2020

262. ZŁOTNICKI PUMPTRACK – tor doskonalący umiejętność jazdy na rowerze

OPIS PROJEKTU

Czym jest Pumptrack ? To specjalnie przygotowany tor łączący jazdę rowerem i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Tor zbudowany jest z użyciem nawierzchni pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania.

Strona projektu na WBO 2020

275. Boisko do piłki nożnej Nowe Żerniki

OPIS PROJEKTU

Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego boiska ze sztuczną murawą, wykonanie ogrodzenia/piłkochwytów, przygotowanie terenu, kosze na śmieci. Proponowane wymiary boiska: 25,0×52,5 m. Wybrana lokalizacja na działce 62/34 jest najlepszą lokalizacją na tego typu inwestycję, ponieważ jest dogodna dla mieszkańców nowej, jak i starej części osiedla oraz w przyszłości dla nowych mieszkańców nowych inwestycji mieszkaniowych.

Więcej na WBO 2020

317. FOREST RUN! – wyznaczenie ścieżek biegowych i edukacyjnych na terenie parków Stabłowic, Złotnik i Leśnicy

OPIS PROJEKTU

Celem projektu jest stworzenie oznaczenie ścieżek biegowych i edukacyjnych na terenie: parku leśnickiego, parku złotnickiego, lasu przy ul. Kosmonautów oraz Ekoparku Stabłowice. W wypadku tego ostatniego parku w zakres projektu wchodzi również przygotowanie nawierzchni naturalnej dla ścieżki o długości pętli ok. 1500 m. Na każdej ścieżce co 250 m powinien znajdować się znak metrażowy. Znaki powinny stanowić naturalny element parku – preferowany materiał wykonania to drewno. Przy wejściu do parków powinny powstać tablice informacyjne nt. przebiegu ścieżki biegowej i edukacyjnej. Ścieżki edukacyjne w postaci tablic leśnych powinny dotyczyć interesujących aspektów przyrodniczych, kulturowych i historycznych miejsc, w których się znajdą.

Więcej o projekcie na stronie WBO 2020

366. Stabłowicki zakątek

OPIS PROJEKTU

Teren należałoby uporządkować, wykarczować krzaki i wybudować elementy małej architektury: delikatne oświetlenie, ławeczki i śmietniki, elementy ścieżki zdrowia (np. trampoliny ziemne, drabinki, pieńki). Wszystko razem połączone ścieżką żwirową wśród istniejących drzew.

Dokładne informacje na temat lokalizacji projektu na stronie tegorocznego WBO.

Zagłosuj już dziś 

Jaki projekt zwycięży i zostanie zrealizowany w Leśnicy i okolicy? Wybór jest w Twoich rękach. Podejmij decyzję i wesprzyj swoim głosem jeden z projektów. Niezależnie od tego, jaki ostatecznie zostanie zrealizowany, wygranymi będziemy my, mieszkańcy.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter