WBO 2020
Leśnica i okolica cz.I

Pierwsza część projektów głosowanych w ramach WBO 2020. Jakie projekty ponad osiedlowe biorą udział w tegorocznym głosowaniu? Sprawdź, zanim zagłosujesz.

WBO 2020 jeszcze tylko kilka dni, do 5 października. Warto zatem przybliżyć w jednym miejscu wszystkie projekty z terenu Leśnicy i okolicy. Dziś część pierwsza, opisująca wszystkie projekty ponad osiedlowe w ramach WBO 2020. Projekty ponadosiedlowe w Leśnicy zostały ułożone w porządku numerycznym, każdy projekt można będzie poznać bardziej szczegółowo na stronach miejskich. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

18. ŻERNICZANIN – park aktywności z placem zabaw i siłownią, który „rośnie” razem z dzieckiem 

OPIS PROJEKTU

Projekt obejmuje stworzenie przyjaznego i kompleksowego placu zabaw dla dzieci w różnym wieku, który „rośnie” razem z dzieckiem. Obiekt będzie podzielony na strefy odpowiednie dla poszczególnych grup wiekowych – skonstruowane tak, aby nie kolidowały ze sobą, a jednocześnie umożliwiały wzajemne wsparcie i zapewniały niezbędny poziom prywatności. W konsekwencji na placu zabaw znajdzie się również miejsce dla młodzieży i dorosłych, którzy będą mogli czerpać radość z ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu. Częścią obiektu będą bowiem urządzenia do wzmacniania i budowania mięśni ciała. W ramach projektu zostaną zrealizowane również miejsca siedzące, gdzie rodzice będą mogli doglądać swoich pociech. Całość zostanie oświetlona.

Więcej informacji na temat projektu na stronie WBO 2020


50. Powiększamy Park Leśnicki

OPIS PROJEKTU

DRODZY CZYTAJĄCY I KOMENTUJĄCY zaraz wytłumaczę Wam to wasze wielkie zdziwienie. „Ale czemu aż taki Park?” – pewnie była waszą pierwszą myślą.

Stworzyłam ten projekt z głębi swojego serca i za każdym razem zawsze myślałam tylko o Was. Zależało mi, aby dać wam satysfakcję, dumę i frajdę. Zależało mi, byście poczuli się wyjątkowi. Mieć coś, czego inni nie mają, zawsze wprawia każdego w zadumę, uśmiech i zadowolenie – i mam szczerą nadzieję, iż nie sprawiam Wam tym żadnej przykrości?

Ja wiem, że nie pogardzilibyście zwyczajnym i prostym parkiem. Jednak czy na naganę zasługuje ten, kto pragnie dać od siebie więcej niż się od niego oczekuje? Czyż wy jako rodzice, przyjaciele, chrzestni, itp. nie powinniście wiedzieć tego najlepiej?

Więcej informacji na temat projektu na stronie WBO 2020


210. STAWY LEŚNICKIE – rekreacja i wypoczynek dla mieszkańców Wrocławia

OPIS PROJEKTU

Projekt ma na celu uporządkowanie terenu stawów oraz stworzenie tam miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

Zadania:

– wybudowanie kładek dla pieszych i rowerów – kładki w kształcie półksiężyca, które umożliwiłyby swobodne przepływanie pod nimi kajakiem,

– udrożnienie rowu odpływowego,

– budowa ścieżki dla pieszych oraz odświeżenie istniejących,

– wykonanie oświetlenia,

– wyznaczenie drogi dojazdowej do stawów od strony ulicy Trzmielowickiej,

– wybudowanie pomostów dla wędkarzy,

– dostosowanie terenu nad stawem od strony ulicy Średzkiej w celu zorganizowania tam plaży,

– parking,

– dogodne stanowiska wędkarskie dla osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji na temat projektu na stronie projektu w ramach WBO 2020

292. Leśnica – Trzmielowicka – droga rowerowa i nowa nawierzchnia
OPIS PROJEKTU

Projekt zakłada wymianę nawierzchni (kostki brukowej) na ul. Trzmielowickiej od skrzyżowania z ul. Miodową do przejazdu kolejowego oraz przebudowę istniejącego chodnika dla pieszych na drogę rowerową dzieloną z chodnikiem – długość ok. 700 m.

Więcej o projekcie na stronie WBO 2020 i Facebooku projektu.


295. LAS PRZY UL. KOSMONAUTÓW – miejsce wypoczynku, sportu i rekreacji!

OPIS PROJEKTU

Celem projektu jest zaaranżowanie w miejscu upraw leśnych przy ul. Kosmonautów przestrzeni do rekreacji, wypoczynku i sportu przeznaczonej dla rodzin z dziećmi, seniorów i ludzi aktywnych sportowo.

Projekt zakłada:

  1. kompleksowy projekt zagospodarowania całości terenu
  2. wyznaczenie ścieżek spacerowo-rowerowych, mostków, itp.
  3. ustawienie ławek, stołów, śmietników itp.
  4. budowę placu zabaw
  5. wyznaczenie wybiegu dla psów
  6. wyznaczenie pętli biegowych
  7. wyznaczenie tras biegów na orientację dla dzieci i dorosłych
  8. ustawienie przyrządów do ćwiczeń („ścieżka zdrowia”, siłownia plenerowa)
  9. ustawienie stojaków rowerowych
  10. wyznaczenie parkingu dla zmotoryzowanych

Zobacz więcej na stronie las-przy-kosmonautow.pl


316. ZIELONE PŁUCA DLA STABŁOWIC I ZŁOTNIK – walczymy o czyste powietrze i zielone parki we Wrocławiu

OPIS PROJEKTU

Celem projektu jest stworzenie parku kieszonkowego przy ul. Rzeszowskiej (Złotniki) oraz dalsza rozbudowa kompleksu Ekoparku Stabłowice:

1) Budowa parku przy zbiegu ul. Rzeszowskiej/Dębickiej przez uporządkowanie terenu; nasadzenie: kwiatów, krzewów, traw; instalacje lamp solarnych – świetlików; postawienie domków dla owadów; instalacja długich spiralnych ławek, tablicy edukacyjnej, montaż lup, aby obejrzeć życie przyrody z bliska oraz projekt małej pergoli.

2) Rozbudowa Ekoparku Stabłowice przez nowe nasadzenia (drzewa, zieleń wodną) oraz budowę ścieżek

Więcej informacji, między innymi o tym, że część poświęcona Ekoparkowi Stabłowice nie będzie realizowana w ramach tej inwestycji można przeczytać na odpowiedniej stronie WBO 2020

Na co głosować w WBO 2020?

Tak wygląda lista projektów w tegorocznym głosowaniu. Nie wskazujemy żadnego z tych projektów, bo ufamy, że ważny jest każdy. Stąd właśnie ta lista, zbierająca w jednym miejscu wszystkie projekty ponad osiedlowe z terenu Leśnicy i okolicy. Decyzję trzeba podjąć samodzielnie, jest na to czas do 5 października. Głosować może każdy, bez względu na wiek. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.  
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter