Ulica Złotnicka w remoncie od dziś do…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Ulica Złotnicka w remoncie od dziś, 20 marca 2021, rozpoczęto drugi etap prac, których efektem będzie wymiana nawierzchni. Tym razem odcinkiem remontowanym będzie fragment od ulicy Rajskiej do ulicy Wielkopolskiej. Jak wyglądają objazdy i do kiedy potrwa remont? 

ulica złotnicka w remoncie 3

Informacje na ulotkach

Świetny pomysł z informowaniem mieszkańców w taki sposób, nawet jeśli po raz kolejny zostało ograniczone to do najbliższej okolicy, nie biorąc zupełnie pod uwagę faktu, że Złotnicka jest ulicą tranzytową również. Niemniej ulotki to bardzo przydatne rozwiązanie, dzięki nim można się dowiedzieć, w jaki sposób będą przebiegać objazdy i gdzie spodziewać się autobusów linii 148 i nocnej 253. Przystanek Złotnicka znika bowiem z ich tras na czas remontu. 

Ulica Złotnicka w remoncie bez końcowej daty

Ty, znów czegoś jednak zabrakło. Aby dowiedzieć się, do kiedy potrwa remont ulicy Złotnickiej, należy udać się na stronę internetową, gdyż że wspomniany wyżej ulotki tej informacji wyczytać się nie da. Jak zatem można przeczytać na stronie internetowej magistratu w informacji dotyczącej tego, do kiedy ulica Złotnicka będzie remontowana, na całość robót przewidziano 4 miesiące, w tym czasie wykonawca ma uporać się z wszelkimi koniecznymi pracami. Z powrotem zimy do naszego kraju można niestety mieć pewne obawy co do tego, czy rzeczywiście do początku wakacji ta inwestycja będzie zakończona. Osobiście mam nadzieję, że stanie się właśnie według planów i rozpisanego scenariusza. Wszak niedogodności będą dotyczyć wielu aspektów codziennego życia. 

Na co uważać podczas remontu Złotnickiej?

Kierowcy zapewne już zdążyli zwrócić uwagę na nowe znaki na poboczach, mieszkańcy poruszający się komunikacją miejską powinni uwzględnić inne położenie przystanku autobusowego. Tradycyjnie, zgodnie z ruchem zapoczątkowanym przez linię 151, przystanek ten mieści się pod biblioteką. Warto zatem zwrócić uwagę na fakt, iż miejsca parkingowe w zatoczce przy bibliotece staną się przystankiem i nie parkować w tym miejscu. Trzeba też na pewno uważać na Rawickiej i poruszać się nieco ostrożniej w okolicach skrzyżowania Wielkopolskiej ze Złotnicką. 

Złotnicka w remoncie przez 4 miesiące to nie jest krótko, ale warto poświęcić się nie tylko będąc kierowcą, wszak bez kostki ma być po prostu ciszej, na czym skorzystają nie tylko mieszkańcy okolicznych domów. Miejmy nadzieję, że za kolejne dwa lata uda się doczekać remontu odcinka Złotnickiej do ulicy Żwirowej. Cykl etapów prac zdaje się dawać pewną nadzieję. 

Ostatnie publikacje o Leśnicy i okolicy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter