Tajemnica ulicy Solińskiej

Od kilkunastu miesięcy próbuję zrozumieć motyw postępowania kogoś, kto narysował na mapie parking nie sprawdzając, że w tym miejscu jest skrzyżowanie. Po długim namyśle postanowiłem wybrać formę filmu opowiadającego tę fascynującą historię. Przedstawiam film, w którym tajemnica ulicy Solińskiej zostaje wyjaśniona raz na zawsze. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

O co chodzi?

Ulica Solińska to jedna z ulic na wrocławskim osiedlu Złotniki. Trzeba przyznać, że jest to dość niewielka ulica, przy której jak dotąd nie powstało kolejne zamknięte osiedle, choć miejsce na takie jest. Jednak nawet fakt, iż ulica Solińska dziś momentami przypomina bardziej ścieżkę leśną, wydeptaną przez sarny i spacerowiczów z psami, nie uprawnia chyba do tego, by potraktować ją w ten sposób, by jeden jej kraniec odciąć przy pomocy wyrysowanego parkingu. 

Na tym zdjęciu ulica Solińska w prawym dolnym rogu styka się z ulicą Złotnicką. W rzeczywistości jednak to połączenie jest nieco problematyczne. Gdyby ktoś chciał przejechać tę trasę sugerując się jedynie nawigacją, mógłby zdziwić się nieco, bo najczęściej można zobaczyć taki obrazek. Proszę zauważyć, że kierowcy parkują całkowicie legalnie, z zachowaniem wszelkich przepisów i to im się chwali nawet. Problem leży w celowości umiejscowienia parkingu na skrzyżowaniu ulic miejskich. 

Co autor miał na myśli?

solińska parking na ulicy

Moja praca polega głównie na tłumaczeniu innym tego, o co chodziło autorowi bądź autorce. Podobno jestem w tym dobry, motywacje ludzkich poczynań są dla mnie dość czytelne także. Tutaj jednak zawodzi logika, chłopski rozum i dwunastoletnie nabywanie wiedzy uniwersyteckiej. Przy tym pomyśle wrocławskiego anonimowego urzędnika wyjaśnienie zagadek piramid Majów, pisma klinowego Sumeryjczyków czy odczytanie inkaskiego kipu jawią się jako zajęcia dla dzieci.

 Nie powinno co prawda mnie dziwić już nic po tym, jak odwoływane regularnie co kwartał rozstrzygnięte przetargi miejskie z powodów urzędniczych lapsusów, nie powinno dziwić nic po tym, jak pierwotny miejski plan tramwaju na Nowy Dwór przebiegał przez Wrocławski Park Krajobrazowy. Ale jednak dziwi. I dlatego uważam, że wyjaśnienie tego stanu rzeczy może być jedynie takie, jak poniżej. Krótki film o tym, czym tak naprawdę jest tajemnica ulicy Solińskiej.

Wyjaśnienie tajemnicy ulicy Solińskiej

Tajemnica ulicy Solińskiej ujawniona!

Jeśli ktoś obejrzał ten krótki film to już należy do grona wtajemniczonych w rozwiązanie tej misternej urzędniczej zagadki. Tajemnica ulicy Solińskiej jest jednak zaledwie jednym z tematów, jakie poruszane są na tej stronie. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Ostatnie publikacje