Wreszcie nadeszła wiosna, zieleń zaczyna coraz bardziej docierać do naszej świadomości. Warunki kwarantanny też nieco poluzowane, więc przyszła pora zobaczyć, czy stawy leśnickie wiosennie zaczęły się prezentować.

Stawy w Leśnicy zielenią się, co widać na zdjęciach. Widać także, że miejsce to jest naprawdę urokliwe i w zasadzie wiele osób nie zdaje sobie z tego dziś sprawy. Dawni mieszkańcy pamiętają lata chwały. Myślami są przy działającej wypożyczalni kajaków i tłumach w dni wolne od pracy. Nowi z kolei często nawet nie mieli jeszcze czasu zapoznać się z tym miejscem. Wiele osób po prostu nie wie, co i gdzie znajduje się w okolicy, w której rozpoczęli życie. Stąd też i pomysł na to, by w tej galerii, właśnie pod roboczym tytułem „Stawy leśnickie wiosennie”, znalazły się pierwsze fotografie. Jest też oczywiście i zamiar, by z czasem ten album rósł.

Kiedy zmiany dotrą na stawy leśnickie?

Trudno w tej chwili wyrokować, ale trzeba mieć nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Stawy należą co prawda do Koła Wędkarskiego „Astra”, które – co trzeba z szacunkiem przyznać – dba o nie w miarę swoich możliwości. Warto jednak zastanowić się nad przywróceniem ich do osiedlowego życia. Leśnica zasługuje na to, by stawy na jej pograniczu, były miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców. I aby ten zielony i niezwykle urokliwie uformowany teren, dawał odpoczynek od gonitwy dnia codziennego nie tylko miłośnikom wędkowania.

Stawy leśnickie projektem w WBO

O tych sprawach warto pamiętać przy okazji najbliższego WBO, bo z pewnością projekt rewitalizacji, jaki miałby odmienić stawy leśnickie, godny jest rozważenia oddania swojego głosu. Dobrze byłoby móc przejść się na rodzinny spacer w trochę bardziej cywilizowanych warunkach, czyż nie? 

Jak pokazuje choćby przykład stabłowickiej „Starej Cegielni”, gdzie połączyły się wysiłki wędkarzy i mieszkańców, jest to możliwe. Wszystko leży w zasięgu naszych rąk, stawiających krzyżyki w słusznych sprawach. Być może warto zatem rozważyć w duchu, czy nie będzie to następnym razem ten projekt WBO, na który trzeba postawić. Co sądzicie o tej sprawie?