Stawy Leśnickie wiosennie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Wreszcie nadeszła wiosna, zieleń zaczyna coraz bardziej docierać do naszej świadomości. Warunki kwarantanny też nieco poluzowane, więc przyszła pora zobaczyć, czy stawy leśnickie wiosennie zaczęły się prezentować.

Stawy w Leśnicy zielenią się, co widać na zdjęciach. Widać także, że miejsce to jest naprawdę urokliwe i w zasadzie wiele osób nie zdaje sobie z tego dziś sprawy. Dawni mieszkańcy pamiętają lata chwały. Myślami są przy działającej wypożyczalni kajaków i tłumach w dni wolne od pracy. Nowi z kolei często nawet nie mieli jeszcze czasu zapoznać się z tym miejscem. Wiele osób po prostu nie wie, co i gdzie znajduje się w okolicy, w której rozpoczęli życie. Stąd też i pomysł na to, by w tej galerii, właśnie pod roboczym tytułem „Stawy leśnickie wiosennie”, znalazły się pierwsze fotografie. Jest też oczywiście i zamiar, by z czasem ten album rósł.

Kiedy zmiany dotrą na stawy leśnickie?

Trudno w tej chwili wyrokować, ale trzeba mieć nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Stawy należą co prawda do Koła Wędkarskiego „Astra”, które – co trzeba z szacunkiem przyznać – dba o nie w miarę swoich możliwości. Warto jednak zastanowić się nad przywróceniem ich do osiedlowego życia. Leśnica zasługuje na to, by stawy na jej pograniczu, były miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców. I aby ten zielony i niezwykle urokliwie uformowany teren, dawał odpoczynek od gonitwy dnia codziennego nie tylko miłośnikom wędkowania.

Stawy leśnickie projektem w WBO

O tych sprawach warto pamiętać przy okazji najbliższego WBO, bo z pewnością projekt rewitalizacji, jaki miałby odmienić stawy leśnickie, godny jest rozważenia oddania swojego głosu. Dobrze byłoby móc przejść się na rodzinny spacer w trochę bardziej cywilizowanych warunkach, czyż nie? 

Jak pokazuje choćby przykład stabłowickiej „Starej Cegielni”, gdzie połączyły się wysiłki wędkarzy i mieszkańców, jest to możliwe. Wszystko leży w zasięgu naszych rąk, stawiających krzyżyki w słusznych sprawach. Być może warto zatem rozważyć w duchu, czy nie będzie to następnym razem ten projekt WBO, na który trzeba postawić. Co sądzicie o tej sprawie?

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter