Stacja Wrocław Leśnica wirtualnie

Stacja Wrocław Leśnica to miejsce szczególnie chętnie fotografowane. Tym razem jednak nieco inaczej, choć w pośpiechu. Pierwsze kroki wirtualnego spaceru po stacji kolejowej w Leśnicy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Stacja kolejowa w Leśnicy jest bardzo częstym obiektem zainteresowania ludzi z obiektywem. Nic dziwnego, bo rzeczywiście odznacza się niezwykłą urodą. Trudno jednak niekiedy znaleźć jakiś nowy pomysł. Zupełnie przypadkowo jednak się udało. Oto garść pośpiesznych, stąd niedoskonałych na pewno, zdjęć zrobionych w ostatni weekend.

Stacja Wrocław Leśnica w 360

Zdecydowanie leśnicka stacja kolejowa powinna być w ten sposób również dostępna w sieci. Te kilka pośpiesznych ujęć, zrobionych w pośpiechu, na pewno nie wystarczą do tego, by w pełni móc poczuć prawdziwe piękno tego miejsca. Niebawem zatem przyjdzie czas na to, by na spokojnie zrobić zaplanowaną sesję zdjęciową. Wówczas na pewno znajdą się tam także i zdjęcia z wnętrza, równie przecież godnego uwagi.

Stacja kolejowa w Leśnicy nie tak dawno

Jak zapewne część z was pamięta, jeszcze kilka lat temu dworzec kolejowy w Leśnicy nie wyróżniał się tak bardzo na korzyść. Był bardzo smutnym miejscem, zdewastowanym tak bardzo, że właściwie trudno było zauważyć jakieś zainteresowanie właścicieli obiektem. Jak bardzo był to tragiczny stan, można zobaczyć na tym filmie sprzed ponad dekady. Wówczas naprawdę stacja Wrocław Leśnica budziła jedynie grozę.

PKP w Leśnicy odżyło

Na szczęście jednak te czasy upadku w ruinę już odeszły w przeszłość, i po bardzo starannym remoncie, wykonanym przed kilku laty przez firmę SKANSKA, stacja w Lesnicy znów jest jedną z najpiękniejszych nie tylko w samym Wrocławiu. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że jest to stan stały, który będzie utrzymany jak najdłużej. Sądząc zaś jedynie po tym, jak sporo wiele z mieszkańców osiedla znów korzysta z pociągów z Leśnicy i do Leśnicy jako transportu do pracy, można być dobrej myśli. Stacja Wrocław Leśnica ma przed sobą długą przyszłość, stąd tym bardziej warto poznać jej przeszłość, zarówno tę dobrą jak i te gorsze czasy.  

 

Więcej zdjęć, więcej materiałów

Wirtualnych spacerów kilka już było na naszej stronie, na pewno już wkrótce pojawią się nie tylko te oprowadzające nieco bardziej szczegółowo po malowniczych zakątkach Leśnicy i okolicy. Na pewno jest jeszcze sporo takich miejsc, wszak nie tylko istnieje samotna perła, jaką jest stacja kolejowa w Leśnicy. Kilka pomysłów już jest, ale chętnie poznamy też wasze propozycje.

Gdzie, waszym zdaniem, powinnyśmy wybrać się z aparatem i zrobić kolejny wirtualny spacer w okolicach Leśnicy? Dajcie znać w komentarzach, strona od teraz umożliwia również komentowanie przez konto na Facebooku. Chcemy, by można było nie tylko po stacji kolejowej Wrocław Leśnica wirtualnie spacerować. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter