SP nr 95 we Wrocławiu po remoncie

Szkoła podstawowa nr 95 we Wrocławiu w tym roku doczekała się remontu. Po zakończeniu prac pisano o nim na miejskim portalu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda końcowy efekt prac remontowych przeprowadzonych w SP nr 95 we Wrocławiu. Czy na was też zrobi takie wrażenie?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Budynek SP nr 95 we Wrocławiu Stabłowicach

Szkoła podstawowa nr 95 w Stabłowicach znajduje się w budynku przedwojennym, obecnie liczącym sobie już niemal 80 lat. Została pierwotnie zaprojektowana jako szpital, jednak budynek jako placówka oświatowa służy mieszkańcom od samego początku polskiego Wrocławia. W tym czasie, a to przecież ponad 70 lat, zmienia się w samym budynku i wokół mnie i w jego otoczeniu dość sporo, tym razem postanowiono zadbać o dach, który nie był remontowany od dziesiątków lat. Remont ogłoszony został już na początku tego roku.

Szkoła nr 95 po remoncie

W trakcie prowadzonych prac remontowych zadbano przede wszystkim o to, by naprawić domagający się od dłuższego czasu dach budynku. Efekt będzie można zobaczyć na zamieszczonym na filmie, my musimy przyznać, że wykonano dobrą robotę. Przynajmniej można takie odnieść wrażenie, patrząc na efekt końcowy z zewnątrz.

Co wyremontowano w SP nr 95 we Wrocławiu?

Remont w szkole podstawowej nr 95 we Wrocławiu objął przede wszystkim dach, który można zobaczyć na filmie. Ponadto zadbano o to, aby poprawić wejście do szkoły. Nowe wejście do szkoły podstawowej nr 95 we Wrocławiu będzie teraz z granitowych schodów. Całkiem nowe wejście powinno ułatwić powrót do szkół, który tak jest wytęskniony, zarówno przez nauczycieli, rodziców jak i samych uczniów.

Remonty nie tylko w SP nr 95 we Wrocławiu

Prace remontowe prowadzone w SP nr 95 we Wrocławiu wpisują się w szerszy program działania miasta na rzecz poprawy warunków kształcenia dzieci i młodzieży w szkołach na terenie całego Wrocławia. Oprócz prac remontowych związanych ze szkołą nr 95 we Wrocławiu wiele innych placówek również wykorzystało czas kwarantanny i następujących po nich wakacji na to, by poprawić warunki codziennej nauki. 

Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja związana z koronawirusem we Wrocławiu i całym kraju nie pogorszy się na tyle, by dzieci nie mogły skorzystać z tych udogodnień, które wprowadzono dla nich w wielu placówkach oświatowych na terenie całego miasta Wrocławia. Już niebawem zobaczymy, jak przebiegły prace przy parkingu szkoły podstawowej na Złotnikach, przyjrzymy się też innym planom robót, nie tylko tym związanym z edukacją we Wrocławiu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter