Remont pętli w Leśnicy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Tylko nie rób twarzy – słyszę zza pleców, gdy robię już dobrą chwilę zdjęcia, starając się złapać całą tę sytuację w możliwie jak najmniej inwazyjny sposób. Nie zatem jednak aż tak niewidzialny, jak bym tego sobie życzył.  Niewidzialni zaś są pracujący przy remoncie pętli w Leśnicy.

remont pętli w Leśnicy - szyna

Idzie za mną facet w roboczym ubraniu, z maską na twarzy, o której być może nie pamięta. Albo dopiero przed chwilą ją założył, bo przy pracy trudno jest wytrzymać w czymś, co ogranicza oddech, skracający się przecież od wysiłku. Gość idzie za mną, przechodzi przez leśnicką pętlę i mimo tego, że on i jego koledzy są w maskach, nie chcą być rozpoznani.

 Remont pętli w Leśnicy – wymiana szyny

Leśnica remont pętli 1 12 2020

Odpowiadam, że bardziej interesuje mnie docenienie ich pracy, nie przyszedłem tutaj po to, by się naśmiewać, powtarzając stereotypy o leniwych robolach, patrzących w pięciu na pracę jednego kolegi. Być może nieco łatwiej jest mi zrozumieć pracujących na dworze, bo wracam do domu po krótkim spacerze fotograficznym, między innymi dokumentując opuszczony dom przy Płońskiego.

Po 10 min robienia zdjęć na pętli i to pomimo posiadania rękawiczek bez palców, mam strasznie skostniałe ręce. I właściwie już bardzo chce wracać do domu, choć spędziłem na zewnątrz zaledwie godzinę, robiąc setkę zdjęć i szybkie zakupy w Biedronce. Natomiast ci mężczyźni pracują w ten sposób, na dworze, w pierwszy dzień grudnia, już sporo godzin i nawet nie mam ich pytać, czy wiedzą, kiedy skończą swoją zmianę. 

Na awariach po prostu pracuje się do całkowitego usunięcia awarii, a kartki na przystankach głoszą przecież, że to tylko awaria jest. Nikt nie wie, ile jej usunięcie może potrwać, ale dzięki tym kilkunastu facetom w brudnych ciuchach może to być znacznie krótszy czas. Nie powinienem zatem przeszkadzać rozmowami, poza tym jest mi naprawdę zimno. Robię więc po prostu jeszcze kilka ujęć, szanując ich prawo do prywatności i w głębi ducha czując wdzięczność, że w ogóle są. Dzięki nim remont pętli w Leśnicy może potrwać znacznie krócej. 

Nie jest przecież winą tych dwóch, wiozących kilkumetrową szynę, że zarządzanie wrocławską komunikacją i infrastrukturą robione jest przez ludzi świetnych w pedagogice i zarządzaniu oświatą i troską o starszych, wykluczonych. Faceci w kombinezonach nie odpowiadają za to, co robią faceci w garniturach, a część z nich pewnie też będzie do domu wracać komunikacją miejską

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter