Ratyń spacerowo – zdjęcia z osiedla

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Kilka zdjęć z urokliwego Ratynia, który zasługuje na uwagę podczas przechadzki. Być może niebawem wielu z tych miejsc nie będzie. Warto zatem zobaczyć, jak w kwietniowy słoneczny dzień wygląda to niewielkie osiedle Wrocławia.

Zobacz Ratyń

Ratyń zmienia się bardzo

Szybki rozwój nie tylko tego jednego osiedla wchodzącego w skład szeroko rozumianej Leśnicy sprawia, że te ujęcia za lat pięć lub dziesięć będą dla osób nieznających w ogóle wrocławskiego osiedla Ratyń, historyczne. Warto zatem zadbać o to, by gromadzić chwile, obrazy, wspomnienia o tym, co przemija. Przemija nie tylko bezpowrotnie, ale przede wszystkim w bardzo szybkim tempie. Położony przy obwodnicy Leśnicy Ratyń przechodzi szybkie zmiany.

Ratyń i okolice Leśnicy

Jak wygląda dziś Ratyń, można zobaczyć na tych kilku zdjęciach. Niebawem pojawi się zapewne więcej materiałów dotyczących nie tylko tego osiedla. Sprawy związane z rozbudową, a także trudności codziennego życia na tym oddalonym od zgiełku centrum miasta również będą obecne w naszych artykułach. Chcemy pisać o tym, co was boli i o tym, co chcielibyście zmienić w swoim otoczeniu. Najbliższe ciału osiedle, by sparafrazować słynne powiedzenie.

Stare domy w Ratyniu

Doskonale widoczne na niektórych zdjęciach domy w Ratyniu pozwalają naprawdę przenosić się w czasie. To podróż zatem nie tylko w przestrzeni, ale także i w czasie, co jest na pewno godne uwagi dla wszystkich choć trochę interesujących się historią miasta. U nas nie tylko można zobaczyć zdjęcia wiekowych domów w Ratyniu, ale niekiedy poznać ich historię. 
 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter