ParkAndRide Kamiennogórska i Fieldorfa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Kilka zdjęć z dwóch placów budowy, dzięki którym ma powstać kilkadziesiąt miejsc do parkowania. ParkAndRide Kamiennogórska i rozbudowa istniejącego już parkingu przy ulicy Fieldorfa mają pomóc w rozładowaniu zatłoczonych ulic osiedli Złotniki i Stabłowice. Warto pokazać, że te miejsca stają się ciałem, choć oczywiście czas rozwoju w fazie prenatalnej jest dość spory. Sytuacja w tych miejscach wygląda na rozwojową, termin jeszcze dość odległy się wydaje. Oto kilka zdjęć i przemyśleń przy okazji ich robienia.

ParkAndRide Kamiennogórska i Fieldorfa w 360

Dobrze, że powstają

Czekam z utęsknieniem wręcz na to, aby projekt stało się ciałem i by wreszcie przy Kamiennogórskiej naprawdę było gdzie zaparkować. Parking powstał nieco zbyt późno, na pewno w momencie budowania jest już zbyt mały, jak na potrzeby tak szybko rozrastającego się osiedla Złotniki, ale jednak jest. A raczej będzie, bo się dopiero tworzy u podstaw, ale jednak coś się dzieje w tym kierunku. Wszystko więc wskazuje na to, że zapewne będzie można w tym roku sprawdzić osobiście, czy to ma sens. Zapewne znajdą się przeciwnicy w równej liczbie dzwonić, niemniej jednak widzenia inwestycja bardzo potrzebna. Szkoda, że przy okazji nie pomyślano o wiacie na rowery nad stojakami przy przystanku, ale zapewne nie można mieć wszystkiego. Grunt, że prace zdają się podążać w dobrym kierunku.

Przyroda ochroniona

Cieszy również fakt, że oszczędzono większe drzewa podczas budowy, zarówno ParkAndRide Kamiennogórska, jak i rozbudowy parkingu przy ulicy Fieldorfa. Nawet nie chodzi już tylko o kwestie związane z ekologią, choć przecież nie jest to kwestia zupełnie bez znaczenia. Chodzi także i o to, że  planowanie miejsc postojowych pomyślanych jako betonowa pustynia rzeczywiście zaczyna odchodzić do lamusa i niewielkie ilości drzew i krzewów, które zwłaszcza przy ulicy Fieldorfa, zostały zachowane, są na to dowodem. Te drzewa będą z całą pewnością elementem ożywiającym to nudne przecież tak naprawdę miejsce.

Park&Ride Kamiennogórska i Fieldorfa w budowie

Worki śmieci w obok miejsc parkingowych

Skoro już o drzewach i przyrodzie mowa, to najbardziej zatrważające ich jest wejście we wspomniane zarośla. To, co dzieje się tuż za linią drzew już nawet nie woła o pomstę do nieba. Przecież żadne niebo nie wytrzymałoby takiego zalewu śmieci. O ile można dywagować, na temat kultury osób pijących alkohol i wyrzucających butelki po spożyciu, o tyle całe worki ze śmieciami raczej sugerują zorganizowaną i przemyślaną akcję. I to jest kwestia, która właśnie teraz, przy okazji nadchodzącej wiosny, będzie wymagać kolejnych prac, choć może niekoniecznie wymagających kolejnego przetargu. Być może wystarczy determinacja nas samych do tego, by któregoś dnia zorganizować uprzątnięcie tego i podobnych mu miejsc na osiedlu? Warto chyba rozważyć takie rozwiązanie stanu naszego otoczenia.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email

Ostatnio opublikowane