Leśnica

Parafia Leśnica - najważniejsze informacje

Chcesz wiedzieć, jak wygląda życie parafii w Leśnicy? Na naszym portalu znajdziesz informacje o tym, jak na co dzień funkcjonuje parafia św. Jadwigi w Leśnicy.

Parafia św. Jadwigi w Leśnicy obejmuje swoim zasięgiem aż trzy kościoły i trzy osiedla. Poznaj godziny odprawianych nabożeństw i mszy świętych parafii w Leśnicy.

Msze św. w parafii pw. św. Jadwigi w Leśnicy 

Kościół św. Jadwigi

Msze święte w tygodniu:

7.15(IX-VI), 8.00, 18:00

Msze święte w niedziele i święta:

 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 (IX-VI), 18.00.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Skoczylasa):

8.00, 11.00 (IX-VI)

Kościół NMP Matki Pocieszenia (Marszowice)
9.30 (IX-VI)

Parafia Leśnica - ważne informacje

Podstawowe informacje o parafii Leśnica

Parafia Leśnica w obecnym kształcie istnieje kilkadziesiąt lat, od zakończenia drugiej wojny światowej. Od tego też czasu można zatem przeglądać księgi parafialne w kancelarii parafii św. Jadwigi we Wrocławiu Leśnicy. Jeśli ktoś poszukuje swoich krewnych lub też chciałby odnaleźć pewne osoby, może spróbować właśnie w kancelarii parafialnej.

Wrocław Leśnica cmentarze

Parafia w Leśnicy pod swoją pieczą, oprócz trzech wspomnianych wyżej świątyń, ma także trzy cmentarze. Położone w różnych miejscach, zarządzane są poprzez duchownych związanych z parafią św. Jadwigi w Leśnicy. Oto ich lista:

 

Cmentarz przy kościele św. Jadwigi w Leśnicy

Cmentarz przy ulicy Trzmielowickiej

Cmentarz na Marszowicach przy ulicy Krzelowskiej

Parafia św. Jadwigi w Leśnicy na co dzień

Życie religijne Leśnicy i okolic organizuje parafia św. Jadwigi w Leśnicy. Trzy kościoły są w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Warto zauważyć, że w życiu Leśnicy parafia bierze czynny udział również dzięki prowadzeniu miejsca dla dzieci i młodzieży „Źródełko”. 

Parafia w Leśnicy w internecie

Codzienne prace kapłanów i najnowsze ogłoszenia parafialne można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej, jaką leśnicka parafia prowadzi dla swoich wiernych od kilku lat. Parafia Leśnica jest też aktywna na portalu społecznościowym Facebook, wszyscy korzystający z tego medium społecznościowego również tam mogą szukać najnowszych informacji. Życie w parafii pw. św. Jadwigi w Leśnicy rozwija się dość intensywnie, dlatego warto być na bieżąco z tym, co dzieje się ciekawego w kościele i jego okolicach.

Parafia Leśnica dziś i dawniej

Wrocław Leśnica Info przedstawia nie tylko wydarzenia bieżące, ale chce także zwracać uwagę na historię Leśnicy. Osiedle ma bowiem bogatą przeszłość, która fascynuje wielu spośród mieszkańców. Śledź artykuły związane z historią parafii pw. św. Jadwigi w Leśnicy. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email