Osiedle Żar spacerem niedzielnym

W ramach pieszych wycieczek dziś polecamy osiedle Żar. Zdjęcia sprzed tygodnia powinny zachęcić tych wszystkich, którzy jeszcze nie poznali tej okolicy Leśnicy. Zapewniamy, że naprawdę warto.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Nadchodzący czas wiosny i lata powinien zachęcić wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas wolny, spacerując w przyjemnych okolicznościach przyrody. Stąd też idea pokazywania ciekawych miejsc, które można zobaczyć, wybierając się na niedługą pieszą bądź rowerową wycieczkę.

Osiedle Żar - spacer wirtualny

Tam, gdzie kończy się Wrocław

Niewielkie osiedle wrocławskie o nazwie Żar należy do Leśnicy od chwili gdy zostało włączone w granice miasta Wrocławia, co nastąpiło z dniem 1 stycznia 1973 r. Od tamtej pory nie rozrosło się jakoś bardzo, dzięki czemu można zobaczyć, jak wyglądały okolice Leśnicy jeszcze całkiem niedawno, przed kilku laty nawet. Podobne, sielskie w swojej prowincjonalności niewielkiej wsi pod lasem, widoki obecne były właściwie na każdym z otaczających Leśnicę osiedli.

Grupka najstarszych, poniemieckich jeszcze domostw skupia się na przestrzeni zaledwie kilku ulic. W ich sąsiedztwie powstało w ciągu ostatnich lat nieco nowych domów, kilkanaście powstaje zresztą nadal. Wciąż jednak osiedle Żar nie rozbudowuje się tak szybko jak te, które są położone bliżej centrum samego Wrocławia. Zapewne dla mieszkańców na stałe zamieszkujących osiedle Żar pewne minusy są bardziej widoczne na co dzień, dla osób jedynie chcących je zobaczyć na własne oczy jest na pewno godne uwagi.

Galeria zdjęć z osiedla Żar

Osiedle Żar jako punkt wyjścia

Osiedle Żar jest także świetnym punktem wypadowym do tego, żeby poznać las Ratyński, po którym można spacerować lub wybrać nieco bardziej ambitne założenia na temat niedzielnej wycieczki. Połączenie ruchu na świeżym powietrzu jest możliwe dzięki utworzeniu ścieżki przyrodniczej, utworzonej na terenie lasu Ratyńskiego. Ścieżka ta, przy pomocy tablic informacyjnych, dostarcza skoncentrowanych na faunie i florze brzegów pobliskiej Bystrzycy i związanego z tymi terenami Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy

Ostatnie publikacje o Leśnicy i okolicy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter