Złotniki - informacje o życiu osiedla

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Osiedle Złotniki - informacje ogólne

Dojazd do Złotnik

Komunikacja miejska do Złotnik jest zasadniczo oparta o tę, która podąża do Leśnicy, bo osiedle leży w bezpośrednim sąsiedztwie zarówno głównej drogi dojazdowej w postaci ulicy Kosmonautów, jak i przylegającej do niej linii tramwajowej, zbudowanej w roku 1949. Poza tym można od jakiegoś czasu skorzystać z Wrocławskiego Roweru Miejskiego, dzięki czemu nieco łatwiej można poruszać się zarówno po samym osiedlu jak i z niego dojechać do wielu Znajdziesz tutaj transport do centrum Wrocławia, a także linię autobusową numer 148, łączącą osiedle z Dworcem Głównym PKP. Stacja kolejowa w Leśnicy stanowi ułatwienie codziennego dojazdu do pracy lub szkoły dla wielu mieszkańców. 

Gdzie zjeść na Złotnikach?

Lokali gastronomicznych w Złotnikach nie ma zbyt wiele, jednak ta sytuacja powoli zmienia się na lepsze. Dziś można zjeść sushi z Leśnicy czy typowo amerykańskie burgery. Na osiedlu jest także pizzeria Palermo, a także miejsca z bardziej tradycyjną kuchnią polską w Garbarni i pobliskim Hotelu Bugatti. Jedzenie z dowozem z pobliskich osiedli ratuje nieco sytuację, nawet Bar Domowy z Leśnicy oferuje swoim klientom usługę dowozu jedzenia do domu.


Mieszkanie w Złotnikach

Osiedle Złotniki pod względem jakości codziennego życia nie różni się zbyt wiele od innych wrocławskich osiedli. Posiada te same problemy, które są doświadczane przez mieszkańców innych osiedli położonych na obrzeżach Wrocławia. To miejsce oferuje swoim mieszkańcom ciszę i spokój, w zamian jednak nie pozwala na cieszenie się życiem nocnym. Powoli zmienia się sytuacja, ale ciągły problem z brakiem dyskontu spożywczego czy fakt, że na bankomat Złotniki muszą jeszcze trochę poczekać to te najbardziej rzucające się w oczach braki w infrastrukturze.

Parafia na Złotnikach

Życie religijne organizuje parafia Matki Bożej Różańcowej na Złotnikach. Liczący sobie niecałe dwie dekady kościół jest w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Warto zauważyć, że w życiu osiedla Złotniki parafia bierze czynny udział również dzięki prowadzeniu niedawno otwartego Złotnickiego Centrum Spotkań. Sprawdź szczegółowe informacje o tym, jak działa parafia w Złotnikach na co dzień.

Życie kulturalne na Złotnikach

Pod tym względem przez wiele lat na myśl przychodził przede wszystkim mieszkańcom jedynie leśnicki Centrum Kultury Zamek, w którym dzieje się wiele ciekawych inicjatyw, ale jednak nie leży on w bezpośrednim sąsiedztwie, więc na przykład dzieci w wieku szkolnym miały do przejścia naprawdę sporo. Oferta stałych zajęć wzbogacona jest o wystawy czasowe, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego do własnych potrzeb i zainteresowań. Obok filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na Złotnikach można wziąć udział w koncertach muzyki klasycznej, organizowanych w złotnickim kościele. Od pewnego czasu działające Złotnickie Centrum Spotkań powoli tworzy nową jakość w życiu osiedla pod względem kulturalnym. 

Sport i rekreacja na Złotnikach

Sport i rekreacja na Złotnikach skupia się głównie przy szkolnym boisku i parkowych boiskach do koszykówki w Parku Złotnickim. Ulokowany w ich pobliżu tor dla rolkarzy i ścieżki parkowe nadające się świetnie do jeżdżenia rowerem, pod tym względem osiedle ma całkiem sporo do zaoferowania swoim mieszkańcom i wszystkim tym, którzy chcieliby po prostu odwiedzić osiedle słynne w swoim mieście właściwie jedynie z posiadania parku Złotnickiego. Dużą rolę odgrywa również Stadion Leśnica przy Kosmonautów, a także istniejące siłownie i kluby fitness – California i HES. Dla osób lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu wrocławskie osiedle Złotniki ma, jak widać, całkiem sporo do zaoferowania. Działająca również na osiedlu Kosmos Arena pozwala na utrzymanie formy wszystkim tym, którzy chcieliby utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email

Złotnickie tematy