Żar

Żar - życie osiedla

Chcesz wiedzieć, jak wygląda życie w Żarach? Na naszym portalu znajdziesz informacje o tym, jakie ma wady i zalety mieszkanie w Żarach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email

Życie w Żarach

Codzienne życie w Żarach

Osiedle Żar pod względem jakości codziennego życia nie różni się zbyt wiele od innych wrocławskich osiedli. Posiada te same problemy, które są doświadczane przez mieszkańców innych osiedli położonych na obrzeżach Wrocławia. To miejsce oferuje swoim mieszkańcom ciszę i spokój, w zamian jednak nie pozwala na cieszenie się życiem nocnym. Brak kina czy teatru to chyba w Leśnicy najbardziej rzucające się w oczach braki w infrastrukturze.

Dojazd do Żar

Komunikacja miejska w Żarach odznacza się typowym rozkładem osiedla na obrzeżach. Znajdziesz tutaj transport do centrum Wrocławia, niestety obsługiwany jedynie przez jedną linię autobusową, łączącą osiedle Żar z miastem. Nie jest to znaczne ułatwienie codziennego dojazdu do pracy lub szkoły dla wielu mieszkańców. Posiadanie samochodu znacznie ułatwia dojazd do Żar, głównie dzięki możliwości skorzystania z obwodnicy Leśnicy.

Gdzie zjeść w Żarach?

Lokali gastronomicznych w Żarach nie jest zbyt wiele, jednak ta sytuacja powoli zmienia się na lepsze. Na razie mieszkańcy korzystają z oferty gastronomicznej w Leśnicy. Dziś można zjeść sushi w Leśnicy czy typowo amerykańskie burgery. Obecne są także pizzerie w Leśnicy, a także miejsca z bardziej tradycyjną kuchnią polską. Co ważne, bar domowy w Leśnicy oferuje swoim klientom dobrej jakości jedzenie w niskich cenach.

Brak kościoła w Żarach

Życie religijne osiedla Żar, z braku istniejącej na miejscu świątyni, ma w swojej pieczy pobliska parafia św. Jadwigi w Leśnicy. Dwa kościoły są w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Warto zauważyć, że w życiu Leśnicy parafia bierze czynny udział również dzięki prowadzeniu miejsca dla dzieci i młodzieży „Źródełko”. Mieszkańcy Żar korzystają z parafii w Leśnicy lub w pobliskiej Lutyni.

Życie kulturalne w Żarach

Podobnie jak z całą resztą spraw związanych z istnieniem miejskiej infrastruktury, osiedle Żar nie ma wiele wspólnego z udogodnieniami kojarzonymi z mieszkaniem w mieście. Nadal jest to typowe osiedle obrzeży, gdzie nie tylko nie marzy się o kanalizacji, ale nie można liczyć na ogrzewanie gazowe czy światłowody. Podobnie jest z dostępem do życia kulturalnego na osiedlu. Pod tym względem na myśl przychodzi przede wszystkim leśnickie Centrum Kultury Zamek, w którym dzieje się całkiem sporo. Oferta stałych zajęć wzbogacona jest o wystawy czasowe, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego do własnych potrzeb i zainteresowań. Biblioteka Publiczna w Leśnicy również stanowi ośrodek kulturalny, warto ją odwiedzać nie tylko przy okazji wypożyczania książek.

Sport i rekreacja w Żarach

Sport i rekreacja w Żarach skupia się głównie przy szkolnych boiskach i kortach tenisowych w Leśnicy. Dużą rolę odgrywa również Stadion Leśnica przy Kosmonautów, a także istniejące siłownie i kluby fitness w Leśnicy. Dużą rolę dla wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu na pewno może pełnić Las Leśnicki, w którym znajduje się szlak turystyczny, a wielość różnego rodzaju dróg i ścieżek  umożliwia zapalonym biegaczom lub cyklistom realizację ich sportowych pasji. 

Osiedle Żar dziś i dawniej

Wrocław Leśnica Info przedstawia nie tylko wydarzenia bieżące, ale chce także zwracać uwagę na historię Żar. Osiedle ma bowiem bogatą przeszłość, która fascynuje wielu spośród mieszkańców. Śledź artykuły związane z historią Żar. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email

Informacje osiedlowe nie tylko z osiedla Żar