Szkoła podstawowa nr 95 we Wrocławiu

Szkoła podstawowa na Stabłowicach – niezbędne informacje i galerie zdjęć. Sprawdź, czym żyje na co dzień szkoła podstawowa nr 95 we Wrocławiu.

Po niedawnym remoncie szkoła podstawowa nr 95 na Stabłowicach przy Starogajowej jest gotowa na przyjęcie uczniów. W tym miejscu zgromadziliśmy garść aktualnych informacji na temat działalności tej placówki oświatowej. Poznaj dzień dzisiejszy i historię tej wrocławskiej placówki oświatowej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Szkoła podstawowa na Stabłowicach

Budynek szkoły podstawowej nr 95 we Wrocławiu, mieszczący się u zbiegu ulic Starogajowej i Boguszowskiej, został zbudowany i oddany do użytku w 1937 roku. Zanim rozpoczęła się II wojna światowa, mieściła się w nim szkoła powszechna. W trakcie działań wojennych zmieniono pierwotne przeznaczenie budynku, który  w czasie wojny pełnił funkcję szpitala wojskowego. Zaraz po wojnie szpital zorganizowały w nim także oddziały Armii Czerwonej, stacjonującej nieopodal. Później budynek odzyskał swoją pierwotną funkcję. 

Początki SP nr 95  

3 września 1946 roku rozpoczęła działalność Szkoła Powszechna nr 25 we Wrocławiu, działająca do dziś przy ulicy Starogajowej. Od 1948 roku w budynku szkoły ze Stabłowic mieściło się również VI Liceum Ogólnokształcące, które następnie przeniesiono na ul. Eluarda w Leśnicy, a ostatecznie na ul. Hutniczą, gdzie funkcjonuje do dnia dzisiejszego. W 1968 roku nastąpiła zmiana numeru szkoły i od tego właśnie roku jest oficjalnie aż do dnia dzisiejszego Szkołą Podstawową nr 95 we Wrocławiu. Dla kilku już pokoleń mieszkańców Stabłowic stała się miejscem zdobywania wiedzy na pierwszym etapie edukacyjnym. 

Szkoła na Stabłowicach posiada:

 • pracownię komputerową
 • 3 sale gimnastyczne
 • 2 świetlice
 • bibliotekę
 • gabinet pielęgniarski
 • gabinet psychologa i pedagoga
 • gabinet logopedy
 • wielofunkcyjne boisko tartanowe
 • wielofunkcyjne boisko do sportów plażowych
 • bieżnię i skocznię do skoku w dal
 • tor łuczniczy
 • stołówkę 

Jak działa SP nr 95 we Wrocławiu?

Szkoła podstawowa nr 95 ze Stabłowic jedną z najstarszych szkół we Wrocławiu. To jeden z powodów do dumy nie tylko obecnych i dawnych pracowników placówki, ale również i jej wychowanków. Innym powodem do dumy z SP 95 jest między innymi to, że, mimo swojego wieku, ta placówka oświatowa jest nowoczesna, otwarta, partnerska. Kadra nauczycielska szkoły na Stabłowicach chce, by ich placówka była miejscem, w którym dzieci i młodzież mogą się nauczyć samodzielności, odpowiedzialności i wiary we własne możliwości. 

Zasady działania SP 95 we Wrocławiu 

 Szkoła na Stabłowicach wyznaje swoje zasady działania, o czym można przeczytać na stronie internetowej, gdzie SP nr 95 we Wrocławiu opisuje swoją filozofię. To dobre praktyki, w których całość wysiłków kadry nauczycielskiej szkoły podstawowej ze Stabłowic jest oparta na współpracy z uczniami, rodzicami i środowiskiem lokalnym, dająca możliwości rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów. To również szkoła tworząca własne tradycje nadające jej specyficzny klimat i tożsamość.
Odtwórz wideo

Uczniowie w SP nr 95 otrzymują:


bezpieczeństwo podczas pobytu w szkole, imprez szkolnych i wycieczek,
higieniczne warunki podczas wszystkich szkolnych i pozaszkolnych zajęć,
zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą,
opiekę po skończonych lekcjach dla uczniów klas młodszych, organizując zajęcia w świetlicy,
opiekę medyczną w zakresie pierwszej pomocy.
 
Jak można przeczytać na stronie internetowej, jaką prowadzi dla uczniów i ich rodziców szkoła podstawowa nr 95 we Wrocławiu na Stabłowicach, placówka należy do miejskiej sieci szkół promujących zdrowie.

Dodatkowe informacje o SP nr 95 we Wrocławiu


 posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji we Wrocławiu: „Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją”
należy do sieci szkół wspierających turystykę w różnych formach.
realizuje wiele autorskich programów nauczania.
 
Od wielu lat uczniowie szkoły podstawowej nr 95 we Wrocławiu odnoszą duże sukcesy, zdobywają wiele znaczących nagród i wyróżnień w konkursach, zawodach i olimpiadach na różnych szczeblach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter