Ratyń- informacje osiedlowe

Jak mieszka się w Ratyniu?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Czy warto wybrać Ratyń?

Ratyń to osiedle na obrzeżu miasta. Jak na razie wciąż jeszcze nie jest tak zatłoczone jak sąsiednie osiedla, na przykład Złotniki. Wciąż utrzymana jest tutaj zabudowa jednorodzinna głównie, nadal charakter wiejski widoczny w wielu miejscach. Jak mieszka się w Ratyniu? Czy warto kupić dom w Ratyniu? Na te i tym podobne pytania odpowiedzi będą zależały od tego, czego ktoś poszukuje. 

Mieszkanie w Ratyniu

Być moźe niebawem okaże się, że mieszkanie w Ratyniu jest modne wśród tych, którzy chcą mieszkać we Wrocławiu i jednocześnie pozostać z dala od miejskiego zgiełku. Ratyń może zaoferować nie tylko to, dlatego warto wiedzieć, co dzieje się na tym osiedlu Wrocławia. W tym miejscu można dowiedzieć się wiele o historii osiedla Ratyń, a także sprawdzić, czy to miejsce jest rzeczywiście godne uwagi dla kogoś, kto planuje zamieszkać we Wrocławiu.

Informacje osiedlowe z Ratynia mogą być pomocne dla wszystkich tych, którym marzy się mieszkanie w Ratyniu lub jego okolicach. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Osiedle Ratyń - podstawowe informacje

Dojazd do Ratynia

Komunikacja miejska w Ratyniu nie odznacza się częstym kursowaniem. Sytuacja jest właściwie dość dramatyczna, kursujące co godzinę autobusy nie zachęcają do wyboru tego środka transportu. Stąd też wiele osób decydujących się na osiedlenie się w Ratyniu musi zdecydować się na posiadanie własnego samochodu. Dojazd do centrum Wrocławia jest łatwiejszy od czasu, gdy powstała Obwodnica Leśnicy, dzięki której można szybciej dotrzeć do położonych w centrum miejsc pracy, kultury czy rozrywki. Stacja kolejowa w Leśnicy, położona w niedalekiej odległości od Ratynia, stanowi pewnego rodzaju udogodnienie codziennego dojazdu do pracy lub szkoły dla wielu mieszkańców. 

Parafia w Leśnicy

Życie religijne w Ratyniu organizuje parafia św. Jadwigi w Leśnicy. Dwa kościoły są w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Warto zauważyć, że w życiu Leśnicy parafia bierze czynny udział również dzięki prowadzeniu miejsca dla dzieci i młodzieży „Źródełko”. Dowiedz się, jak działa parafia w Leśnicy na co dzień.

Życie kulturalne w Ratyniu

Pod tym względem na myśl przychodzi przede wszystkim Centrum Kultury Zamek, w którym dzieje się całkiem sporo. Oferta stałych zajęć wzbogacona jest o wystawy czasowe, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego do własnych potrzeb i zainteresowań. Biblioteka w Leśnicy również stanowi ośrodek kulturalny, warto ją odwiedzać nie tylko przy okazji wypożyczania książek.

Sport i rekreacja w Ratyniu

Sport i rekreacja w Leśnicy skupiają się głównie przy szkolnych boiskach i kortach tenisowych. Dużą rolę odgrywa również Stadion Leśnica przy Kosmonautów, a także istniejące siłownie i kluby fitness. Dużą rolę odgrywa Park Leśnicki, w którym znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, a szerokie alejki umożliwiają biegaczom realizację ich pasji. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter