Ratyń- informacje osiedlowe

Jak mieszka się w Ratyniu?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Czy warto wybrać Ratyń?

Ratyń to osiedle na obrzeżu miasta Wrocławia, właściwie leżące na pograniczu. Jak na razie przynajmniej, to niewielkie wrocławskie osiedle wciąż jeszcze nie jest tak zatłoczone jak sąsiednie, na przykład pobliskie Złotniki, leżące nieco bliżej centrum miasta. Wciąż jeszcze utrzymana jest tutaj zabudowa jednorodzinna głównie, nadal posiadający dla wielu osób swoisty urok charakter wiejski widoczny jest w wielu miejscach osiedla. Jak zatem na co dzień się tu żyje, jak mieszka się w Ratyniu? Czy warto kupić dom w Ratyniu, szukając pewnego wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku? Na te i tym podobne pytania odpowiedzi będą zależały od tego, czego ktoś poszukuje. 

Mieszkanie w Ratyniu

Być może niebawem okaże się, że mieszkanie w Ratyniu jest modne wśród tych, którzy chcą mieszkać we Wrocławiu i jednocześnie pozostać z dala od miejskiego zgiełku. Ratyń może zaoferować nie tylko to, dlatego warto wiedzieć, co dzieje się na tym osiedlu Wrocławia. W tym miejscu można dowiedzieć się wiele o historii osiedla, a także sprawdzić, czy to miejsce jest rzeczywiście godne uwagi dla kogoś, kto planuje zamieszkać we Wrocławiu.

Informacje osiedlowe zapewniane przez Wrocław Leśnica Info z całą pewnością mogą okazać się pomocne dla wszystkich tych, którym marzy się mieszkanie w Ratyniu lub jego okolicach. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Osiedle Ratyń - podstawowe informacje

Dojazd do Ratynia

Komunikacja miejska na tym niewielkim wrocławskim osiedlu nie jest zbyt przyjazna dla tych, którzy chcieliby z niej regularnie korzystać. Zachodzą co prawda powolne zmiany, ale nadal linia autobusowa nie odznacza się bardzo częstym kursowaniem. Sytuacja jest właściwie nieco dramatyczna, gdyż kursujące co godzinę autobusy z całą pewnością nie zachęcają do wyboru tego środka transportu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nic zatem dziwnego, że wciąż wiele osób decydujących się na osiedlenie się w tej części stolicy Dolnego Śląska, chcąc nie chcąc musi zdecydować się na posiadanie własnego samochodu. Pod tym względem można mówić o sporym postępie, jeśli tylko zapomnieć o fatalnej wręcz nawierzchni ulicy Trzmielowickiej, prowadzącej z Ratynia do Leśnicy najkrótszą drogą. Z kolei dojazd do centrum Wrocławia jest łatwiejszy od czasu, gdy powstała Obwodnica Leśnicy, dzięki której można szybciej dotrzeć do położonych w centrum miejsc pracy, kultury czy rozrywki. Stacja kolejowa w Leśnicy, położona w niedalekiej odległości od Ratynia, stanowi pewnego rodzaju udogodnienie codziennego dojazdu do pracy lub szkoły dla wielu mieszkańców. 

Parafia w Leśnicy dla Ratynia

Życie religijne w Ratyniu organizuje parafia św. Jadwigi w Leśnicy. Dwa kościoły są w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Warto zauważyć, że w życiu Leśnicy parafia bierze czynny udział również dzięki prowadzeniu miejsca dla dzieci i młodzieży „Źródełko”. Decydując się na to, by wybrać osiedle Ratyń na miejsce swojego zamieszkania, warto znać wszystkie związane z tym wyborem konsekwencje. Dla osób wierzących z całą pewnością wiedza o tym, jak działa parafia w Leśnicy na co dzień będzie użytecznym uzupełnieniem niezbędnych wiadomości na temat Ratynia.

Życie kulturalne

Pod tym względem na myśl przychodzi przede wszystkim Centrum Kultury Zamek, w którym dzieje się całkiem sporo. Oferta stałych zajęć wzbogacona jest o wystawy czasowe, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego do własnych potrzeb i zainteresowań. Biblioteka w Leśnicy również stanowi ośrodek kulturalny, warto ją odwiedzać nie tylko przy okazji wypożyczania książek.

Sport i rekreacja w Ratyniu

Sport i rekreacja w Ratyniu nie jest bardzo rozbudowany pod względem infrastruktury, co zresztą nie jest trudne do zauważenia nawet dla osób niebędących stałymi mieszkańcami. Dużą rolę odgrywa również Stadion Leśnica przy Kosmonautów, a także istniejące siłownie i kluby fitness. Dużą rolę odgrywa Park Leśnicki, w którym znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, a szerokie alejki umożliwiają biegaczom realizację ich pasji. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter