Parafia Leśnica

kościół św. Krzyża w Leśnicy od Skoczylasa

Parafia św. Jadwigi w Leśnicy obejmuje swoim zasięgiem aż trzy kościoły i trzy osiedla. Sprawdź na stronie aktualne godziny odprawianych nabożeństw i mszy świętych parafii w Leśnicy. Zobacz, jak funkcjonują i jak się prezentują na co dzień kościoły i cmentarze na terenie Leśnicy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Parafia Leśnica – ważne informacje

Parafia św. Jadwigi w Leśnicy obejmuje swoim zasięgiem aż trzy kościoły i trzy osiedla. Poznaj aktualne godziny odprawianych nabożeństw i mszy świętych parafii w Leśnicy.

Msze św. w parafii pw. św. Jadwigi w Leśnicy

Kościół św. Jadwigi

Msze święte w tygodniu:

7.15 (IX-VI), 8.00, 18:00

Msze święte w niedziele i święta:
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 (IX-VI), 18.00.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Skoczylasa)
8.00, 11.00 (IX-VI)

Kościół NMP Matki Pocieszenia (Marszowice)
g. 9.30 (IX-VI)

Parafia Leśnica – podstawowe informacje

Parafia Leśnica w obecnym kształcie istnieje kilkadziesiąt lat, od zakończenia drugiej wojny światowej. Od tego też czasu wszyscy zainteresowani odnalezieniem swoich zmarłych lub nadal żyjących krewnych mogą przeglądać księgi parafialne w kancelarii parafii św. Jadwigi we Wrocławiu Leśnicy. Jeśli ktoś poszukuje swoich krewnych lub też chciałby odnaleźć pewne osoby, może spróbować właśnie w kancelarii parafialnej. Bogatym źródłem informacji na temat codziennych wydarzeń i przeszłości leśnickiej parafii jest strona internetowa parafii w Leśnicy.

Parafia w Leśnicy – kościoły

Leśnicka parafia składa się z trzech świątyń, wierni mogą uczestniczyć w mszach św. i nabożeństwach nie tylko przy ulicy Wolskiej. Jakie kościoły wchodzą w skład parafii w Leśnicy?

Główną świątynią parafii w Leśnicy jest kościół pod wezwaniem św. Jadwigi. Z osobą patronki związany jest odpust parafialny, który przypada w dniu 16 października każdego roku. Kościół w tym miejscu istnieje od XIII wieku, w ciągu wieków doznał wielu przebudów i remontów, jego wnętrze jest dziś barokowe.

Drugą z leśnickich świątyń katolickich jest kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, mieszczący się przy ulicy Skoczylasa w Leśnicy. Kościół ten odznacza się charakterystyczną neogotycką bryłą i stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie osiedla Leśnica.

kościól-św.-krzyża-jesienią-3-parafia leśnica

Trzecim kościołem pod zarządem parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej w Leśnicy jest kościół w Marszowicach. Budynek kościoła położony jest na cmentarzu komunalnym w Marszowicach.

Wrocław Leśnica cmentarze

Parafia w Leśnicy pod swoją pieczą, oprócz trzech wspomnianych wyżej świątyń, ma także trzy cmentarze. Położone w różnych miejscach, dwa z nich, przy kościołach w Lesnicy i Marszowicach, zarządzane są poprzez duchownych związanych z parafią św. Jadwigi w Leśnicy, cmentarz przy ulicy Trzmielowickiej jest cmentarzem komunalnym. 

Oto cała lista cmentarzy, jakie znajdują się na obszarze, gdzie za posługę duchowną odpowiada Wrocław Leśnica parafia pw. św. Jadwigi:

  • Cmentarz przy kościele św. Jadwigi w Leśnicy

Parafia Leśnica w życiu mieszkańców

Ponadto na terenie osiedla Leśnica parafia lokalna spełnia inne role poza posługą duchową. Do najważniejszych inicjatyw parafii jest prowadzenie działalności społecznej, tworząc od lat miejsce spotkań nie tylko dla dzieci i młodzieży “Źródełko”, posiadające swoją witrynę internetową, gdzie można znaleźć wszelkie niezbędne dane kontaktowe w razie potrzeby. Osoby związane na co dzień z parafią w Leśnicy zajmują się również prowadzeniem profilu na Facebooku, gdzie zamieszczane są aktualne informacje na temat wydarzeń obchodzonych w parafii Leśnica.

Godziny otwarcia kancelarii parafialnej w Leśnicy

Kancelaria parafialna w Leśnicy dla wiernych jest czynna we wtorki i środy (przez cały rok) oraz w czwartki (z wyjątkiem stycznia, lipca i sierpnia) od 16.00 do 17.30.

Kancelaria czynna jest także w każdą środę w godzinach od 9.00 do 10.00.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Ostatnio popularne