Parafia Leśnica

kościół św. Krzyża w Leśnicy od Skoczylasa

Parafia św. Jadwigi w Leśnicy obejmuje swoim zasięgiem aż trzy kościoły i trzy osiedla. Poznaj godziny odprawianych nabożeństw i mszy świętych parafii w Leśnicy. Zobacz, jak wyglądają miejsca kultu religijnego w Leśnicy i okolicy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Parafia Leśnica – ważne informacje

Parafia św. Jadwigi w Leśnicy obejmuje swoim zasięgiem aż trzy kościoły i trzy osiedla. Poznaj godziny odprawianych nabożeństw i mszy świętych parafii w Leśnicy.

Msze św. w parafii pw. św. Jadwigi w Leśnicy

Kościół św. Jadwigi

Msze święte w tygodniu:

7.15(IX-VI), 8.00, 18:00

Msze święte w niedziele i święta:
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 (IX-VI), 18.00.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Skoczylasa)
8.00, 11.00 (IX-VI)

Kościół NMP Matki Pocieszenia (Marszowice)
g. 9.30 (IX-VI)

Parafia Leśnica – podstawowe informacje

Parafia Leśnica w obecnym kształcie istnieje kilkadziesiąt lat, od zakończenia drugiej wojny światowej. Od tego też czasu można zatem przeglądać księgi parafialne w kancelarii parafii św. Jadwigi we Wrocławiu Leśnicy. Jeśli ktoś poszukuje swoich krewnych lub też chciałby odnaleźć pewne osoby, może spróbować właśnie w kancelarii parafialnej. Bogatym źródłem informacji na temat codziennych wydarzeń i przeszłości leśnickiej parafii jest strona internetowa parafii w Leśnicy

Parafia w Leśnicy – kościoły

Leśnicka parafia składa się z trzech świątyń, wierni mogą uczestniczyć w mszach św. i nabożeństwach nie tylko przy ulicy Wolskiej. Jakie kościoły wchodzą w skład parafii w Leśnicy?

Główną świątynią parafii w Leśnicy jest kościół pod wezwaniem św. Jadwigi. Z osobą patronki związany jest odpust parafialny, który przypada w dniu 16 października każdego roku. Kościół w tym miejscu istnieje od XIII wieku, w ciągu wieków doznał wielu przebudów i remontów, jego wnętrze jest dziś barokowe. 

Wrocław Leśnica cmentarze

Parafia w Leśnicy pod swoją pieczą, oprócz trzech wspomnianych wyżej świątyń, ma także trzy cmentarze. Położone w różnych miejscach, zarządzane są poprzez duchownych związanych z parafią św. Jadwigi w Leśnicy. Oto ich lista:

Cmentarz przy kościele św. Jadwigi w Leśnicy
Cmentarz przy ulicy Trzmielowickiej – zobacz film 360 na naszym kanale na YouTube
Cmentarz na Marszowicach przy ulicy Krzelowskiej

Parafia Leśnica w życiu mieszkańców

Ponadto parafia Leśnica prowadzi działalność społeczną, tworząc od lat miejsce spotkań nie tylko dla dzieci i młodzieży “Źródełko”, posiadające swoją witrynę internetową, gdzie można znaleźć wszelkie niezbędne dane kontaktowe w razie potrzeby. Osoby związane na co dzień z parafią w Leśnicy zajmują się również prowadzeniem profilu na Facebooku, gdzie zamieszczane są aktualne informacje na temat wydarzeń obchodzonych w parafii Leśnica.

Godziny otwarcia kancelarii parafialnej w Leśnicy

Czynna we wtorki i środy (przez cały rok) oraz w czwartki (z wyjątkiem stycznia, lipca i sierpnia) od 16.00 do 17.30.

Ponadto w środę od 9.00 do 10.00.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter