Osiedle Leśnica

Leśnica - życie osiedla

Chcesz wiedzieć, jak wygląda życie w Leśnicy? Na naszym portalu znajdziesz informacje o tym, jakie ma wady i zalety mieszkanie w Leśnicy.

Osiedle Leśnica w skrócie

Dojazd do Leśnicy

Komunikacja miejska w Leśnicy odznacza się typowym rozkładem osiedla na obrzeżach. Znajdziesz tutaj transport do centrum Wrocławia, a także linie autobusowe łączące podmiejskie miejscowości z miastem. Stacja kolejowa w Leśnicy stanowi ułatwienie codziennego dojazdu do pracy lub szkoły dla wielu mieszkańców. 

Gdzie zjeść w Leśnicy?

Lokali gastronomicznych w Leśnicy nie jest zbyt wiele, jednak ta sytuacja powoli zmienia się na lepsze. Dziś można zjeść sushi w Leśnicy czy typowo amerykańskie burgery. Obecne są także pizzerie w Leśnicy, a także miejsca z bardziej tradycyjną kuchnią polską. Co ważne, bar domowy w Leśnicy oferuje swoim klientom dobrej jakości jedzenie w niskich cenach.

Mieszkanie w Leśnicy

Osiedle Leśnica pod względem jakości codziennego życia nie różni się zbyt wiele od innych Wrocławskich osiedli. Posiada te same problemy, które są doświadczane przez mieszkańców innych osiedli położonych na obrzeżach Wrocławia. To miejsce oferuje swoim mieszkańcom ciszę i spokój, w zamian jednak nie pozwala na cieszenie się życiem nocnym. Brak kina czy teatru to on chyba w Leśnicy najbardziej rzucające się w oczach braki w infrastrukturze.

Parafia w Leśnicy

Życie religijne organizuje parafia św. Jadwigi w Leśnicy. Dwa kościoły są w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Warto zauważyć, że w życiu Leśnicy parafia bierze czynny udział również dzięki prowadzeniu miejsca dla dzieci i młodzieży „Źródełko”. Dowiedz się, jak działa parafia w Leśnicy na co dzień.

Życie kulturalne w Leśnicy

od tym względem na myśl przychodzi przede wszystkim Centrum Kultury Zamek, w którym dzieje się całkiem sporo. Oferta stałych zajęć wzbogacona jest o wystawy czasowe, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego do własnych potrzeb i zainteresowań. Biblioteka w Leśnicy również stanowi ośrodek kulturalny, warto ją odwiedzać nie tylko przy okazji wypożyczania książek.

Sport i rekreacja w Leśnicy

Sport i rekreacja w Leśnicy skupiają się głównie przy szkolnych boiskach i kortach tenisowych. Dużą rolę odgrywa również Stadion Leśnica przy Kosmonautów, a także istniejące siłownie i kluby fitness. Dużą rolę odgrywa Park Leśnicki, w którym znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, a szerokie alejki umożliwiają biegaczom realizację ich pasji. 

Osiedle Leśnica dziś i dawniej

Wrocław Leśnica Info przedstawia nie tylko wydarzenia bieżące, ale chce także zwracać uwagę na historię Leśnicy. Osiedle ma bowiem bogatą przeszłość, która fascynuje wielu spośród mieszkańców. Śledź artykuły związane z historią Leśnicy. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email
– >
Osiedle Leśnica teraz i dawniej
Osiedle Leśnica teraz i dawniej – >

Stacja Wrocław Leśnica – spacer wirtualny

Stacja Wrocław Leśnica wirtualnie Stacja Wrocław Leśnica to miejsce szczególnie chętnie fotografowane. Tym razem jednak nieco inaczej, choć w...

Osiedle Leśnica teraz i dawniej
Osiedle Leśnica teraz i dawniej – >

Mosty Średzkie – krótka historia

Mosty Średzkie - krótki rys historyczny. Jak dziś wyglądają mosty Średzkie w Leśnicy?

Osiedle Leśnica teraz i dawniej
Osiedle Leśnica teraz i dawniej – >

Nowe Park&Ride na osiedlach

Park&Ride – ponad 100 nowych miejsc Park & Ride we Wrocławiu rozbudowuje się także na osiedlach zachodniej części miasta....

Osiedle Leśnica teraz i dawniej
Osiedle Leśnica teraz i dawniej – >

Osiedle Gajowa – nieistniejące osiedle Wrocławia

Osiedle Gajowa – nieistniejące? Osiedle Gajowa – czy w ogóle istnieje? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele.  Osiedle...

Osiedle Leśnica teraz i dawniej
Osiedle Leśnica teraz i dawniej – >

Stadion Leśnica – otwarty czy zamknięty?

Stadion Leśnica – otwarty czy zamknięty? Stadion Leśnica – treningi i mecze, ale na określonych zasadach. Dlaczego nie można...

Osiedle Leśnica teraz i dawniej
Osiedle Leśnica teraz i dawniej – >

Złotnicki ogród umiejętności

Złotnicki ogród umiejętności - 2 etap budowy projektu WBO 2018 Złotnicki Gródek dla dzieci. Zobacz, jak wygląda obecnie Złotnicki...

END MAIN CONTAINER WRAPPER – >