Osiedle Leśnica - życie osiedla dziś i dawniej

Chcesz wiedzieć, jak wygląda życie w Leśnicy? Na naszym portalu znajdziesz informacje o tym, jakie ma wady i zalety mieszkanie w Leśnicy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email

Informacje o Leśnicy

Dojazd do Leśnicy

Komunikacja miejska w Leśnicy odznacza się typowym rozkładem osiedla na obrzeżach. Znajdziesz tutaj transport do centrum Wrocławia, a także linie autobusowe łączące podmiejskie miejscowości z miastem. Stacja kolejowa w Leśnicy stanowi ułatwienie codziennego dojazdu do pracy lub szkoły dla wielu mieszkańców. O tym, w jaki sposób najlepiej można dojechać do Leśnicy można przeczytać na naszej stronie, gdzie zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje dla tych, którzy nie wiedzą, w jaki sposób dojechać do Leśnicy. Niezależnie od potrzeb, które skłoniły Cię do wybrania się do Leśnicy, wskazówki przygotowane przez nas pozwolą na to, by bez większych problemów zaplanować najdogodniejszy do własnych potrzeb dojazd do Leśnicy. 

Gdzie zjeść w Leśnicy?

Lokali gastronomicznych w Leśnicy nie jest zbyt wiele, jednak ta sytuacja powoli zmienia się na lepsze. Dziś można zjeść popularne wśród mieszkańców sushi w Leśnicy czy typowo amerykańskie burgery. Obecne są także pizzerie w Leśnicy, a także miejsca z bardziej tradycyjną kuchnią polską. Co ważne zwłaszcza dla osób preferujących przede wszystkim potrawy określające tradycyjną kuchnię, działający przy ulicy Średzkiej Bar domowy w Leśnicy oferuje swoim klientom dobrej jakości jedzenie w niskich cenach. Oczywiście, w Leśnicy również można znaleźć pizzerie, pod tym względem również nie odbiega to osiedle do innych wrocławskich. 

Mieszkanie w Leśnicy

Osiedle Leśnica pod względem jakości codziennego życia nie różni się zbyt wiele od innych wrocławskich osiedli. Posiada te same problemy, które są doświadczane przez mieszkańców innych osiedli położonych na obrzeżach Wrocławia. To miejsce oferuje swoim mieszkańcom ciszę i spokój, w zamian jednak nie pozwala na cieszenie się życiem nocnym. Brak kina czy teatru to on chyba w Leśnicy najbardziej rzucające się w oczach braki w infrastrukturze kulturalnej. Starsi mieszkańcy ze znacznym sentymentem wspominają istniejące niegdyś w Leśnicy kino „Robotnik”, a także salę kinową na pierwszym piętrze leśnickiego zamku, gdzie życie kulturalne kwitło w wielu formach, nieco różniących się od tego, czego dziś oczekujemy po miejscu będącym placówką kulturalną. Dla miłośników literatury Leśnica nie jest złym miejscem do życia, można skorzystać z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

Parafia w Leśnicy

Życie religijne mieszkańcom osiedla Leśnica, a także i Marszowic, Ratynia, Mokrej i osiedla Żar organizuje parafia św. Jadwigi w Leśnicy. Dwa kościoły są w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców w tym zakresie. Poza dwoma świątyniami położonymi w samej Leśnicy, pod opieką proboszcza z Leśnicy pozostaje także świątynia w Marszowicach, usytuowana na terenie marszowickiego cmentarza, od kilkudziesięciu lat pełniącego rolę miejsca spoczynku wielu mieszkańców Leśnicy i okolicznych osiedli. Warto zauważyć, że w życiu Leśnicy parafia bierze czynny udział również dzięki prowadzeniu miejsca dla dzieci i młodzieży „Źródełko”. Dowiedz się, jak działa parafia w Leśnicy na co dzień.

Życie kulturalne w Leśnicy

Pod tym względem na myśl przychodzi przede wszystkim Centrum Kultury Zamek, w którym dzieje się całkiem sporo. Oferta stałych zajęć wzbogacona jest o wystawy czasowe, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego do własnych potrzeb i zainteresowań. Biblioteka w Leśnicy również stanowi ośrodek kulturalny, warto ją odwiedzać nie tylko przy okazji wypożyczania książek. Wiele imprez organizowanych jest także przez różnego rodzaju podmioty prywatne, jeśli ktoś poszukuje takich rozrywek, ma szansę znaleźć je w okolicy.

Sport i rekreacja w Leśnicy

Sport i rekreacja w Leśnicy skupiają się głównie przy szkolnych boiskach i kortach tenisowych. Dużą rolę odgrywa również Stadion Leśnica przy Kosmonautów, a także istniejące siłownie i kluby fitness. Dużą rolę odgrywa Park Leśnicki, w którym znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, a szerokie alejki umożliwiają biegaczom realizację ich pasji. Tworzone są także coraz liczniejsze siłownie na świeżym powietrzu w innych miejscach, między innymi można znaleźć je w Parku Złotnickim i na Stabłowicach. Na Kamiennogórskiej można znaleźć wolne godziny na basenie umieszczonym w Ośrodku dla Niewidomych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email

Leśnickie tematy