Osiedle Leśnica - życie osiedla dziś i dawniej

Chcesz wiedzieć, jak wygląda życie w Leśnicy? Na naszym portalu znajdziesz informacje o tym, jakie ma wady i zalety mieszkanie w Leśnicy.

Osiedle Leśnica w skrócie

Dojazd do Leśnicy

Komunikacja miejska w Leśnicy odznacza się typowym rozkładem osiedla na obrzeżach. Znajdziesz tutaj transport do centrum Wrocławia, a także linie autobusowe łączące podmiejskie miejscowości z miastem. Stacja kolejowa w Leśnicy stanowi ułatwienie codziennego dojazdu do pracy lub szkoły dla wielu mieszkańców. 

Gdzie zjeść w Leśnicy?

Lokali gastronomicznych w Leśnicy nie jest zbyt wiele, jednak ta sytuacja powoli zmienia się na lepsze. Dziś można zjeść sushi w Leśnicy czy typowo amerykańskie burgery. Obecne są także pizzerie w Leśnicy, a także miejsca z bardziej tradycyjną kuchnią polską. Co ważne, bar domowy w Leśnicy oferuje swoim klientom dobrej jakości jedzenie w niskich cenach.

Mieszkanie w Leśnicy

Osiedle Leśnica pod względem jakości codziennego życia nie różni się zbyt wiele od innych Wrocławskich osiedli. Posiada te same problemy, które są doświadczane przez mieszkańców innych osiedli położonych na obrzeżach Wrocławia. To miejsce oferuje swoim mieszkańcom ciszę i spokój, w zamian jednak nie pozwala na cieszenie się życiem nocnym. Brak kina czy teatru to on chyba w Leśnicy najbardziej rzucające się w oczach braki w infrastrukturze.

Parafia w Leśnicy

Życie religijne organizuje parafia św. Jadwigi w Leśnicy. Dwa kościoły są w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Warto zauważyć, że w życiu Leśnicy parafia bierze czynny udział również dzięki prowadzeniu miejsca dla dzieci i młodzieży „Źródełko”. Dowiedz się, jak działa parafia w Leśnicy na co dzień.

Życie kulturalne w Leśnicy

Pod tym względem na myśl przychodzi przede wszystkim Centrum Kultury Zamek, w którym dzieje się całkiem sporo. Oferta stałych zajęć wzbogacona jest o wystawy czasowe, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego do własnych potrzeb i zainteresowań. Biblioteka w Leśnicy również stanowi ośrodek kulturalny, warto ją odwiedzać nie tylko przy okazji wypożyczania książek. Wiele imprez organizowanych jest także przez różnego rodzaju podmioty prywatne, jeśli ktoś poszukuje takich rozrywek, ma szansę znaleźć je w okolicy.

Sport i rekreacja w Leśnicy

Sport i rekreacja w Leśnicy skupiają się głównie przy szkolnych boiskach i kortach tenisowych. Dużą rolę odgrywa również Stadion Leśnica przy Kosmonautów, a także istniejące siłownie i kluby fitness. Dużą rolę odgrywa Park Leśnicki, w którym znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, a szerokie alejki umożliwiają biegaczom realizację ich pasji. Tworzone są także coraz liczniejsze siłownie na świeżym powietrzu w innych miejscach, między innymi można znaleźć je w Parku Złotnickim i na Stabłowicach. Na Kamiennogórskiej można znaleźć wolne godziny na basenie umieszczonym w Ośrodku dla Niewidomych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter