Mokra - informacje z życia osiedla

Mokra – wrocławskie osiedle w sąsiedztwie Lasu Mokrzańskiego. Jak wygląda mieszkanie w Mokrej? Czy wiesz, jak dojechać do Lasu Mokrzańskiego? Informacje lokalne na temat życia na wrocławskim osiedlu Mokra dostarczają wiedzy nie tylko na tematy bieżące. Dowiedz się wszystkiego o Mokrej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
mokra osiedle drzewa dwa

Mokra - osiedle pod Lasem Mokrzańskim

Mokra, jakiej nie znacie, osiedle z historią mało wciąż zbadaną. Dziś osiedle rozrasta się tak szybko, że warto nieco zwolnić i poznać dzieje tego malowniczego osiedla. Świetne miejsce wypadowe dla wielbicieli weekendowych wypadów do lasu warte jest uwagi. 

Nie zapominamy też o teraźniejszości, odpowiednie proporcje muszą być zachowane. U nas znajdziesz najnowsze osiedlowe informacje o tym, czym Mokra i jej mieszkańcy żyją na co dzień. Niewielkie osiedle nie oznacza przecież braku codziennych trosk, problemów dotyczących spraw wspólnych.

Las Mokrzański – nieodłączna część osiedla 

Las Mokrzański, położony w pobliżu osiedla ulokowanego na końcu ulicy Dolnobrzeskiej, jest na pewno jego nieodłączną częścią. W jaki sposób dojechać do Lasu Mokrzańskiego najlepiej? Dlaczego Las Mokrzański jest miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców stolicy Dolnego Śląska? Odpowiedzi na te i inne pytania pojawią się na portalu Wrocław Leśnica Info. Warto śledzić nasze wirtualne spacery, nie zabraknie relacji zarówno z osiedla położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Leśnicy, jak i z Lasu Mokrzańskiego.

Mokra to wręcz chyba modelowy przykład jednego z tych osiedli miasta Wrocławia, o których niewiele lub zgoła nic nie wiadomo większości mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, na co dzień zamieszkujących osiedla położone w zupełnie innych częściach miasta. Na naszej stronie będzie z całą pewnością okazja do tego, by ten stan rzeczy szybko zmienić. Regularnie zaglądając na nasze łamy, z łatwością dowiesz się wielu interesujących informacji na temat tego wrocławskiego osiedla i swoją niewiedzę zmienisz w bardzo prosty sposób. To właśnie na osiedlowym portalu Wrocław Leśnica Info będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat tego, jak wygląda mieszkanie na osiedlu ulokowanym pod samym lasem. Bez względu na to, czy chcesz po prostu 

Mokra – zaciszne osiedle na krańcu Wrocławia

Mieszkanie w Mokrej to przede wszystkim urok zdecydowania się na ciszę i spokój, kojarzone zazwyczaj z mieszkaniem na wsi. Jest to oczywiście prawda, że mieszkanie w domu w tak pięknej okolicy, położonej tuż przy Lesie Mokrzańskim, może być przyjemne. Wydaje się nawet, że to bardzo dobra inwestycja dla tych, którzy chcą warunków odpowiednich do dobrego odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy. 

Warto jednak wziąć pod uwagę to, że ciężko jest niekiedy spokojnie dojechać do domu, bo jedyna droga do osiedla przy Lesie Mokrzańskim nie jest zbyt równa, a ulicą Dolnobrzeską ostatnimi czasy przejeżdża ogromna masa samochodów, więc często stoi się w korku dłużej niż wynosi faktyczna jazda. Co więcej, komunikacja miejska nie jeździ zbyt często, dlatego trzeba brać pod uwagę ten czynnik przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu na tym malowniczym wciąż osiedlu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter