Marszowice

Marszowice - życie osiedla

Jak mieszka się na Marszowicach? Oto pytanie, na które można znaleźć odpowiedź właśnie tutaj. Sprawdź, czy mieszkanie na Marszowicach jest właśnie dla ciebie.

Marszowice łąka
Marszowice kościół
Marszowice pole

Jak wygląda mieszkanie na Marszowicach?

Marszowice to jedno z tych osiedli we Wrocławiu, które są wciąż jeszcze mało znane. Mimo postępującej rozbudowy miasta nadal niewiele osób zna godne zainteresowania miejsca, których przecież na osiedlu nie brakuje. Uważamy, że trzeba to zmienić. Historia i tutaj tworzyła się w wielu wymiarach, dobrze zatem zwrócić uwagę na te ślady, obok których często przechodzimy bez większej refleksji.

Marszowice — co warto wiedzieć?


Jeszcze do niedawna nazwa tego urokliwego przecież osiedla nie była znana szerzej mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska. Dziś powoli się to zmienia, stąd też i nasze zwrócenie uwagi na to, co działo się, dzieje się i będzie się dziać na tym osiedlu.
Marszowice dziś są chyba najbardziej kojarzone z cmentarzem komunalnym. Poznaj więcej ciekawych miejsc na Marszowicach.

Marszowice w pigułce

Dojazd do Marszowic

Komunikacja miejska w Marszowicach odznacza się typowym rozkładem osiedla na obrzeżach. Znajdziesz tutaj transport do centrum Wrocławia, głównie poprzez przesiadki w Leśnicy, zarówno w tramwaje lub autobusy miejskie, jak i pociagi Kolei Dolnośląskich, dzięki istnieniu jednolitego biletu miejskiego Urbancard. Jazda samochodem do Marszowic zazwyczaj oznacza stanie w sporych korkach. Stacja kolejowa w Leśnicy stanowi ułatwienie codziennego dojazdu do pracy lub szkoły dla wielu mieszkańców. 

Mieszkanie w Marszowicach

Osiedle Marszowice pod względem jakości codziennego życia nie różni się zbyt wiele od innych wrocławskich osiedli. Posiada te same problemy, które są doświadczane przez mieszkańców innych osiedli położonych na obrzeżach Wrocławia. To miejsce oferuje swoim mieszkańcom ciszę i spokój, w zamian jednak nie pozwala na cieszenie się życiem nocnym. Brak kina czy teatru to on chyba w Leśnicy najbardziej rzucające się w oczach braki w infrastrukturze.

Kościół w Marszowicach

Życie religijne organizuje parafia św. Jadwigi w Leśnicy. Kościół w Marszowicach podlega proboszczowi leśnickiej parafii. Trzeba zauważyć, że w życiu Marszowic parafia bierze czynny udział również dzięki prowadzeniu miejsca dla dzieci i młodzieży „Źródełko”. Dowiedz się, jak działa parafia w Leśnicy na co dzień.

Sport i rekreacja w Marszowicach

Sport i rekreacja w Marszowicach skupiają się głównie przy boisku położonym pod lasem, przy osiedlu Malownicze Marszowice. Dużą rolę odgrywa Park Leśnicki, w którym znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, a szerokie alejki umożliwiają biegaczom realizację ich pasji. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email