Park&Ride - ponad 100 nowych miejsc

Park & Ride we Wrocławiu rozbudowuje się także na osiedlach zachodniej części miasta. Według planu za rok będzie ponad 100 nowych miejsc. Gdzie powstaną?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Nowe Park&Ride przy Kosmonautów

Jeszcze na początku okresu kwarantanny odpowiednie urzędy miejskie podpisały umowy kończące przetargi na powstanie nowych miejsc parkingowych w ramach systemu Park&Ride we Wrocławiu. W naszej okolicy powstaną 2 takie miejsca, położone w niedalekiej odległości od przystanków komunikacji miejskiej, w ciągu ulicy Kosmonautów. Ogółem powstanie nieco ponad 100 nowych miejsc parkingowych. 

Większy Park&Ride przy Fieldorfa

Pierwszym Park&Ride, jaki powstanie w ramach przetargu, będzie rozbudowa istniejącego już parkingu Park and ride przy zbiegu ulicy Kosmonautów i gen.Fieldorfa, w niedalekim sąsiedztwie szpitala wojewódzkiego imienia Tadeusza Marciniaka. Inwestycja powiększy pojemność parkingu o 49 miejsc.

Park&Ride Kamiennogórska

Drugi osiedlowy parking w ramach Park&Ride zostanie zaś założony od podstaw przy zbiegu ulicy Kamiennogórskiej i Kosmonautów. Parking ma posiadać pojemność 57 miejsc. Położenie w niedalekiej odległości od przystanków komunikacji miejskiej jest dogodne dla kierowców zamieszkujących części Złotnik położone z dala od trasy tramwajów do centrum miasta. 

Pozostaje mieć nadzieję na to, że choć w niewielkim stopniu zdołają odkorkować coraz bardziej zatłoczone drogi osiedli Stabłowice i Złotniki, a być może także i ulicę Kosmonautów. Oba parkingi będą działały w systemie szlabanów, chcąc z nich skorzystać, należy spełnić określone wymagania. Oznacza to, że trzeba posiadać Urbancard z zakodowanym biletem komunikacji miejskiej.

Nowe parkingi Park&Ride za rok

Prace projektowe mają zostać zakończone w III kwartale tego roku, a zakończenie i oddanie do użytku przewidziane jest na koniec I półrocza 2021 roku. Pozostaje zatem obserwować postępy na bieżąco, będzie zapewne widać po rozpoczęciu prac budowlanych realność osiągnięcia tego celu. Prace realizuje lokalna, posiadająca swoją siedzibę na terenie Stabłowic, firma ROTOMAT.

Czy Park&Ride naprawdę działa?

Wprowadzone w maju ubiegłego roku zmiany dotyczące zasad parkowania w systemie Park&Ride we Wrocławiu nie przekonują wszystkich. Praktycznie codziennie widać, że miejsca te cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców osiedli położonych w obrębie Leśnicy. Co sądzicie o tego typu inwestycji? Będziecie korzystali z parkingu?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter