Mieszkanie w Leśnicy - ankieta

 

 

 

 

Mieszkanie w Leśnicy to nie jest nieruchomość na lewym brzegu Bystrzycy. Leśnica to również Stabłowice, Złotniki, Mokra, Marszowice, Ratyń, Pustki, Nowe Żerniki. Wypowiedz się o swoim osiedlu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Leśnica to jest wielka rzecz – ironicznie nieco parafrazując klasyka, można zawołać, patrząc na mapę Wrocławia. Od naturalnej granicy na rzece Ślęzy na wschodzie po pola bitwy pod Lutynią na zachodzie. Od linii kolejowej na wrocławskich Praczach aż po cmentarz przy Jerzmanowskiej. Teren ogromny, zasiedlany w tempie niemalże lawinowym, który niebawem ma przyśpieszyć, bo budowa szpitala i alei Stabłowickiej do Żernik na pewno przyspieszy zabudowę pól ciągnących się wzdłuż ul. Kosmonautów.

Nadchodzi chyba pora na to, by ocenić szanse przeżycia w tej lawinie. Spróbujemy sprawdzić, jak to ogromne w końcu osiedle, oficjalnie niemal 30 tys. mieszkańców mające,  funkcjonuje oczami samych zainteresowanych? Wyniki mogą być wykorzystane w celu poprawy jakości życia, jednak nie ma takiej gwarancji. W tym roku co prawda wybory do Rady Osiedla Leśnica, ale jak wiele z Was w ogóle wie, co dzieje się dzięki radzeniu Rady?

Co da taka ankieta?

Ta ankieta da przede wszystkim satysfakcję, bo dzięki niej może się okazać, że wiele osób, nawet na co dzień mieszkających w tak odległych od siebie częściach jak osiedla TBS na Dolnobrzeskiej, Wojanowskiej i Alei Architektów, ma podobne problemy. Może się też okazać, że dzięki temu zaczniemy ze sobą więcej rozmawiać, nie tylko przy okazji wyborów pomiędzy placem zabaw dla dzieci a psim wybiegiem. Może zaczniemy rozmawiać, być może nawet krzyczeć w stronę centrum, gdzie zaplanowano za nas życie. 

Być może zaś ankieta nie będzie w ogóle istotna, nikogo nie obejdzie i nikt nie uwierzy w to, że można coś zrobić przeciwko lawinie nadchodzącej z góry, prosto z wrocławskiego Rynku. Może stać się i tak, to prawda. Jednak nigdy nie wiadomo, co stanie się, gdy coś zaczniesz robić. Wiadomo zaś na pewno, że gdy robisz nic, to szybko budujesz nic. 

Lawinę zatrzymać lawiną

Cokolwiek zrobisz, będzie nieznaczące, lecz jest bardzo ważne, byś to zrobił.

Ghandi

Gdy dawno temu rzuciłem, na dawno już nieistniejącym forum Leśnicy, dość nieśmiały pomysł o blokowaniu ulicy Średzkiej w odwecie za brak obwodnicy, ruszyła lawina zgłoszeń, deklaracji i obecności. Dziś ojców sukcesu jest wielu, co nie jest ważne, bo ale ważne jest to, że obwodnica Leśnicy powstała i ludziom na Średzkiej nie spadają kwiaty z parapetów.

Gdy w 2014 roku zapytałem ówczesnych radnych miejskich na spotkaniu z mieszkańcami Leśnicy o to, jaka linia autobusowa w końcu zacznie obsługiwać stojące przez 2 lata nowe i nieużywane przystanki autobusowe przy Szpitalu Wojewódzkim, okazało się, że od 4 lat trwa urzędnicze myślenie. Poruszenie tematu przed wyborami samorządowymi sprawiło, że najpierw uruchomiono 3 linię tramwajową do Leśnicy, potem połączono Wojanowską z Fieldorfa, tworzono różne warianty, ale jednak „nie da się” przestało być jedyną słyszalną odpowiedzią. 

Być może to jest ten właśnie moment, ten dzień. Jeśli nie spróbujemy, nie sprawdzimy, czyż nie? Proszę zatem przemyśleć swój udział w ankiecie, nikt inny nie poprawi za nas jakości naszego życia. 

Mieszkanie w Leśnicy i okolicy Twoim okiem

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email

Ostatnie publikacje