Jak dojechać do Leśnicy?

Jak dojechać do Leśnicy?

Jak dojechać do Leśnicy?

Wrocław Lesnica Info
Wszystkie niezbędne informacje na skomplikowane pytanie - jak dojechać do Leśnicy?
Chcesz poznać turystyczne atrakcje Leśnicy?
Tak naprawdę powód wyjazdu do Leśnicy nie ma żadnego znaczenia.
Bez względu na to, czy masz zamiar wybrać się do Leśnicy na niedzielną wycieczkę, skusiła Cię któraś z imprez osiedlowych czy też myślisz o tym, by kupić mieszkanie w Leśnicy – tutaj dowiesz się jak najlepiej dojechać do Leśnicy.  

Dojazd do Leśnicy​ komunikacją miejską

Linie tramwajowe do Leśnicy

 

Z kilku powodów komunikacja miejska do Leśnicy jest najlepszym rozwiązaniem. Wybierając jedną z dostępnych linii tramwajowych lub autobusowych, ma się nie tylko wiele możliwości, ale również jest to rozwiązanie tanie i ekologiczne.

Pod względem zaś czasu dojazdu często tak samo dostępnym lub nawet szybszym niż własne auto. Czy wiesz jakim tramwajem dojechać do Leśnicy?

Komunikacja miejska w Leśnicy odznacza się typowym rozkładem osiedla na obrzeżach. Znajdziesz tutaj transport do centrum Wrocławia, a także linie autobusowe łączące podmiejskie miejscowości z miastem. Pętla w Leśnicy jest centrum, w którym znajdziesz dogodne połączenia komunikacją miejską.

Jeśli chodzi o to, jaki tramwaj do Leśnicy wybrać, należy oczywiście wziąć pod uwagę miejsce, skąd zaczyna się podróż.

Dobra informacja jest taka, że każda z trzech linii tramwajowych do Leśnicy jest dostępna z przystanku Rynek czy też placu Jan Pawła II, co dla osób spoza Wrocławia powinno być szczególnie istotne.

Aby móc dojechać tramwajem do Leśnicy, należy zdecydować się na jedną z dostępnych linii tramwajowych kursujących na tej trasie.

Są to w kolejności linie o numerach:

3

 

 

Linia numer 3 porusza się na trasie Księże Małe – Leśnica, przemierzając całe miasto. Jego trasa wiedzie głównymi arteriami komunikacyjnymi, więc z łatwością można dojechać do Leśnicy nawet wówczas, gdy nie zna się za dobrze Wrocławia. Rozkłady jazdy można sprawdzić online na stronie prowadzonej przez Urząd Miejski Wrocławia.

10 

 

Linia numer 10 porusza się na trasie Biskupin – Leśnica, przemierzając całe miasto. Jego trasa wiedzie głównymi arteriami komunikacyjnymi, więc z łatwością można dojechać do Leśnicy nawet wówczas, gdy nie zna się za dobrze Wrocławia. Rozkłady jazdy można sprawdzić online na stronie prowadzonej przez Urząd Miejski Wrocławia.

 

20

 

Linia posiadająca numer 20  porusza się na trasie Oporów – Leśnica, przemierzając całe miasto w nieco bardziej pokrętny sposób, dzięki czemu może być dla jednych wybawieniem a dla drugich problemem. Trasa tej linii tramwajowej do Leśnicy wiedzie nieco poza głównymi arteriami komunikacyjnymi, jednak w okolicach Rynku można wsiąść do jednego z pojazdów o tym numerze. Wybierając się do Leśnicy tramwajem, warto pamiętać i o tym rozwiązaniu. Aktualne rozkłady jazdy linii tramwajowej 20 we Wrocławiu można sprawdzić online na stronie miejskiej.

mosty średzkie nowy wschodni

 

Autobusy do Leśnicy

 

Do Leśnicy dojeżdżają również autobusy, zdecydowanie się na podróżowanie do Leśnicy za pomocą tego rodzaju środka komunikacji umożliwi nie tylko wygodny dojazd do celu, ale również poznanie wrocławskich osiedli niebędących zbyt częstymi gośćmi na kartach przewodników po stolicy Dolnego Śląska. Jeśli zaliczasz się do osób lubiących poznawanie świata w sposób naturalny i mało przewidywalny, to autobus do Leśnicy może być najlepszym rozwiązaniem.

148

 

 

Autobus do Leśnicy ma numer 148 i wyrusza z ulicy Dworcowej, więc nie jest trudno o znalezienie odpowiedniego przystanku, wystarczy kierować się w stronę frontowej części Dworca Głównego, a następnie w prawą stronę. Dość charakterystyczny budynek biurowca wyglądającego jak zbudowany z klocków pozwala o wiele łatwiej odnaleźć właściwą drogę. Autobus 148 porusza się na trasie Dworcowa – Leśnica, a najbardziej aktualny rozkład jazdy autobusów do Leśnicy jest dostępny na stronie wroclaw.pl

Pociąg do Lesnicy

Czy kiedykolwiek z wypiekami na twarzy oglądałeś przygody asa wywiadu o kryptonimie operacyjnym J-23? Jeśli tak, to z całą pewnością docenisz możliwość ujrzenia na własne oczy jednej z lokacji filmowych.
Połączenie kolejowe to zdecydowanie najszybsza forma dotarcia do Leśnicy z centrum Wrocławia, cała podróż nie zajmuje więcej niż 20 minut. Dzięki tej formie podróży do Leśnicy można także zobaczyć jedną z największych atrakcji turystycznych osiedla Leśnica.
Dla tych, którzy planują nieco dłuższe wyprawy, w pobliżu stacji kolejowej znajduje się stacja roweru miejskiego. Wiele osób może też ucieszyć się z faktu, że pod samym budynkiem dworca w Leśnicy zatrzymują się autobusy miejskie i podmiejskie, na których w granicach miasta można poruszać się na jednym bilecie. Dzięki zakupowi biletu dobowego można nie tylko dojechać do Leśnicy autobusem lub tramwajem, ale także i pociągiem.

Dojazd do Leśnicy samochodem

 

 Dojazd samochodem do Leśnicy, przy małym ruchu, zajmuje około 25 min, zdarzają się jednak korki na głównej arterii, jaką jest ulica Kosmonautów, prowadząca z AOW, czyli Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

 

W Leśnicy można znaleźć jedynie niewielki parking Park&Ride przy samej pętli tramwajowej, w bocznych uliczkach osiedla nie powinno być jednak problemu ze znalezieniem miejsca do pozostawienia swojego samochodu.

Rowerem do Lesnicy

 

Do Leśnicy prowadzi wygodna ścieżka rowerowa wzdłuż osi ulic Legnicka – Kosmonautów, lub z nieco mniejszym ruchem: przez Popowice/Kozanów, wzdłuż ul. Królewieckiej. Stacja rowerów miejskich znajduje się przy pętli w Lesnicy.

 

 

Do Leśnicy prowadzi wygodna ścieżka rowerowa wzdłuż osi ulic Legnicka – Kosmonautów, lub z nieco mniejszym ruchem, ale za to nieco dłuższą, która prowadzi przez Popowice i Kozanów, a następnie w okolicy Stadionu Miejskiego wzdłuż ul. Królewieckiej. Miłośnicy wycieczek na dwóch kółkach mają również możliwość dojazdu rowerem do Leśnicy od innych, mniej oczywistych kierunków, jak choćby od strony lotniska we Wrocławiu, przez Jerzmanowo i Ratynia. Pracujemy w tej chwili nad tym, by spróbować opisać kilka ciekawych tras rowerowych i pieszych w Leśnicy i okolicach, więc warto śledzić naszą stronę, zwłaszcza jeśli się lubi korzystać z tego rodzaju aktywności fizycznej w czasie wolnym od pracy i innych obowiązków.

Stacje rowerów miejskich w Leśnicy znajdują się przy ulicy Kosmonautów w odstępach mniej więcej odpowiadających przystankom komunikacji miejskiej, co pozwala na zaplanowanie całej wycieczki bez większego wysiłku. Warto zwrócić uwagę na, że takie rozstawienie stacji rowerów miejskich umożliwia dość wygodne rozwiązanie na wypadek załamania się pogody lub innego rodzaju wydarzenia zmuszającego do przerwania wycieczki rowerowej do Leśnicy, lub też drogi powrotnej.
W samej Leśnicy stacje rowerów miejskich można znaleźć na pętli tramwajowej, przy stacji kolejowej, a także w innych miejscach osiedla. Zdecydowanie ułatwia to poruszanie się po okolicy, choć dotarcie do atrakcyjnych miejsc w Leśnicy, jak chociażby Centrum Kultury Zamek, nie wymaga korzystania z żadnego środka transportu, położony w centralnej części osiedla jest oddalony od innych miejsc w odległościach nieprzekraczających kilkuminutowego spaceru.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

(UA-159430787-2)