Las Mokrzański i wieża ciśnień

Zanim będzie czas zdjęć zimowych na biało, Las Mokrzański w kilku ujęciach z niewielką ilością śniegu. Krótki spacer wirtualny po samym obrzeżu lasu, który zdaje się coraz bardziej ustępować przed ludźmi. 

Niestety, ustępuje, muszę dodać, bo coraz dalej trzeba szukać przyrody, kiedyś będącej w Leśnicy i okolicach na wyciągnięcie ręki. Miejmy nadzieję, że inicjatywa Ratujmy Las Mokrzański  pozwoli na zwolnienie tego tempa zmian. Jeśli ktoś ma podobny pogląd, zawsze może wspomóc działania dotyczące zachowania lasu poprzez podpisanie petycji w tej sprawie, co można zrobić w tym miejscu.

Póki co, kilka obrazków z bezpośredniego sąsiedztwa odnowionej nie tak dawno temu zabytkowej wieży ciśnień w Leśnicy. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Las Mokrzański, ostatnio traktowany jak fabryka drewna, nadal pozostaje jednym z ulubionych miejscc spacerowych dla wielu mieszkańców Wrocławia. Nie tylko tych, którzy mogą tam dotrzeć pieszo, gdyż mieszkają w okolicznych domach, ale także tych, którzy chcą wyrwać się z miasta na jakiś czas. Spacery są obecnie utrudnione nieco, bo faktycznie ciężki sprzęt w wielu miejscach pracuje, nie tylko w związku z wycinką lasu. Postępuje przecież proces urbanizacji położonych pod lasem polan, więc tym bardziej śpieszyłem się ze zrobieniem zdjęć miejscom, które niebawem mogą przestać istnieć.

Las Mokrzański przy Dolnobrzeskiej

Kilka zaledwie szybkich fotografii, zbyt jednak mało czasu przed zmierzchem było na to, by zagłębić się dalej w las. Ponadto z tym akurat fragmentem mam świetne wspomnienia z lat dziecinnych, więc ograniczyłem się do zobaczenia, jakie zmiany zaszły w rejonie, gdzie wycinka nie dotarła. Spory ruch na leśnych ścieżkach w środku tygodnia pokazuje, że sporo się zmieniło od czasów, gdy poznałem to miejsce przed wielu laty. 

Las Mokrzański przy wieży ciśnień widziany z góry

Przy okazji można zobaczyć, jak to samo miejsce wygląda z nieco odmiennej perspektywy, tutaj ujęcia zrobione w zeszłorocznym sezonie letnim. Widać nie tylko okolice osiedli rozbudowywanych wzdłuż ulicy Dolnobrzeskiej, ale także pewne miejsca przygotowane przez leśników chyba pod boiska piłkarskie. Jeśli czas i pogoda pozwolą, będą pojawiały się nowe ujęcia ciekawych miejsc. Nie tylko Las Mokrzański jest przecież niewątpliwą atrakcją turystyczną Leśnicy i okolicy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne artykuły