Cmentarz na Marszowicach

W tym roku smutek po stracie tych, którzy odeszli jeszcze większy, bo z oddali. Korzystając z pogodnego poranka wybraliśmy się zobaczyć choć z oddali cmentarz na Marszowicach. 

Cmentarz na Marszowicach o porannych godzinach 1.11.2020. Mgła i słońce, jesienne barwy przyrody i puste ulice dojazdowe. Bardzo smutny dzień wspominania tych, którzy odeszli. Jak wyglądał dziś cmentarz na Marszowicach, położony wśród lasu i pól, w bezpośrednim sąsiedztwie Leśnicy?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Cmentarz na Marszowicach 1.11. 2020 - opuszczony cmentarz wśród lasu

Cmentarz w Marszowicach bez ludzi

Niewiele osób w okolicy zdecydowało się na to, by choć spojrzeć z oddali na miejsca pochówku swoich bliskich. Z powodu zaostrzenia rygorów pandemii, cmentarze w naszym kraju pozostały puste. Takim opuszczonym miejscem był także i cmentarz na Marszowicach. Postanowiliśmy wybrać się na spacer w okolice cmentarza, przy okazji zaś zrobiliśmy nieco zdjęć, korzystając z pięknej pogody przed południem.

Bezludny cmentarz

Ostatnia decyzja rządu zaskoczyła nie tylko tych, którzy żyją ze sprzedaży chryzantem. Wiele osób, choć wewnętrznie od dłuższego czasu przygotowywało się na taką ewentualność, została w domach, nie odwiedzając nawet najbliższej rodziny. Sytuacja jest na tyle poważna, że lepiej pozostać w domach niż narażać siebie i innych na chorobę, która może okazać się śmiertelną. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak w ten dzień wyglądało miejsce pochówku bardzo wielu mieszkańców Leśnicy i okolicy, przygotowaliśmy krótki film. 

Nie tylko cmentarz w Marszowicach

Ten szczególny dzień jest dla nas okazją do tego, by choć w tak niedoskonały sposób pokazać cmentarze zarządzane przez parafię z Leśnicy. Na drugim filmie, powstałym przed zaledwie dwoma miesiącami, można zobaczyć cmentarz przy Trzmielowickiej, również będący w gestii proboszcza leśnickiej parafii
Leśnickie spacery - Trzmielowicka Cmentarz Komunalny w 360 - wirutalny spacer w grudniowe popołudnie
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter