Centrum Kultury Zamek

Chcesz wiedzieć, jak wygląda życie kulturalne w Leśnicy? Na naszym portalu znajdziesz informacje o tym, co na bieżąco dzieje się w leśnickim Centrum Kultury Zamek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email

Zamek w Leśnicy

Zamek w Leśnicy to chyba najbardziej rozpoznawalne miejsce nawet dla tych, którzy nie znają osiedla Leśnica zbyt dobrze. Konkurować z nim może chyba jedynie stacja kolejowa, równie chętnie umieszczana na zdjęciach. Mieszczące się w nim Centrum Kultury Zamek jest organizatorem wielu imprez cyklicznych. Sprawdź, co dzieje się w Zamku w Leśnicy

W Leśnicy zamek cieszy się niesłabnącą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców. Jego charakterystyczna bryła jest swoistego rodzaju znakiem, symbolem, przez wielu mieszkańców stolicy Dolnego Śląska postrzeganą właśnie jako miejsce najbardziej chyba charakterystyczne dla tego wrocławskiego osiedla. Z tego względu tak bardzo często charakterystyczne kształty pałacu leśnickiego są fotografowane, przez wielu ludzi i na bardzo wiele sposobów. Nic zatem dziwnego, że przeszukując zasoby internetu większość materiałów, jakie można znaleźć na temat Leśnicy, będą przede wszystkim dotyczyły tego miejsca. Zamek w Leśnicy ma bowiem miejsce szczególne nie tylko w sercach mieszkańców osiedla Leśnica.

Architektura Zamku w Leśnicy

Naturalnie poniekąd oczywistym tematem będą przede wszystkim licznie obecne przedsięwzięcia kulturalne. Życie w leśnickim zamku opiera o wszelakie wspomniane wydarzenia artystyczne, jakie leśnickie Centrum Kultury ZAMEK urządza od wielu już dziesiątków lat. Zanim jednak przyjrzeć się przyjdzie temu, co ważnego działo się i dzieje nadal na zamkowych przestrzeniach, warto zwrócić uwagę na tak naprawdę fascynującą wszystkich miłośników architektury budowlę, bo zamek w Leśnicy jest przede wszystkim ciekawostką architektoniczną właśnie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email

Informacje osiedlowe nie tylko z zamku